Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek erős lelkileg?...

Hogyan legyek erős lelkileg? Önbizalom növesztés?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és iszonyatosan könnyen elsírom magam és megbántható vagyok. Néha (talán vicces) 1-1 film után, amiben erős, független nőket látok én is eldöntöm, hogy olyan leszek, mint a filmbeli csajszi, de persze ez csak ideig-óráig tart. Sajnos azt is érzem, hogy nincs senkim és egyedül vagyok, pedig barátaim is vannak (4-5) és egy barátom is (több, mint egy éve), mégsem tudom elhinni, hogy szerethető és fontos ember vagyok. Gyakran érzem magam egyedül, és úgy érzem nálam mindenki fontosabb. Semmi önbizalmam sincs és butának is érzem magam, pedig az egyetemi jegyeim nem ezt mutatják.

Tényleg az eltökéltségem, hogy én is egy erős, független nő leszek alig tart pár óráig. A következő pillanatban megint senkinek érzem magam. Ja és azt hozzá kell tenni, hogy iszonyatosan ragaszkodom a barátomhoz, folyamatosan olyanokat képzelek, hogy meg fog csalni vagy elhagy, mert talál nálam jobbat és én nem vagyok elég jó neki, pedig úgy gondolom nem vagyok csúnya. Ráadásul rengetegszer van rossz kedvem, úgy gondolom az is emiatt van :(

Hogyan változtathatnék ezen? Növelhetném az önbizalmam és lehetnek erősebb lelkileg?



2017. jan. 23. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tűzz ki magadnak elérhető célokat, ha elérted tölteni fog és önbizalmat ad!
2017. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoktam célokat kitűzni, amiket általában el is érek, de mégsem javul semmi :(
2017. jan. 23. 20:21
 3/6 jeverezi ***** válasza:
keress egy barátot és csináljatok ezt-azt ;)
2017. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Önbizalom növelésére hasznos a sport, vagy beszélgess egy pszichológussal. Állítólag vannak önbizalomnövelő tréningek.
2017. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy külső segítségre lenne szükséged, azt ajánlom, hogy csatlakozz egy pszichodráma csoporthoz. Fantasztikus eredményeket képesek elérni, megismered önmagad és még érdekes is.
2017. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 30. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!