Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek Te és Fe egyben?

Lehetek Te és Fe egyben?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem egy kognitív funkció tesztet, és az jött ki, hogy Te, Fe, az intuíciónál ugyanannyi lett és Si vagyok. ESFJ a személyiségtípusom (Fe Si Ne Ti).

jan. 28. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenki rendelkezik az összes funkcióval, tehát igen, mindenki Te és Fe is egyszerre. Viszont valamelyik mindenkinél erősebb, tehát ha egyenlő eredmény jött ki, akkor még nincs kellő önismereted (MÉG) vagy béna a teszt.

Őszintén szólva az ilyen funkciós teszteken nekem mindig nagyon random dolgok jöttek ki, és szintén ilyen Te és Fe egyenlő arányban és hasonlók, pedig a valódi típusom és funkcióim egyértelműek. Magyarul szerintem ez a funkciós teszt nem túl pontos.


Ha teljesen biztos vagy benne, hogy Esfj vagy (tehát a domináns funkciód az Fe), akkor ez annyit jelent, hogy nagyon fejlett a Te funkciód, ami nagyon jó.

jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
33%
MBTI az egy butaság, semmi értelme
jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
#2 Csak úgy, mint ide kommentelni, ha nem érdekel téged az MBTI.
jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
12%
Akkor se normális, hogy emberek ezen gondolkodnak inkább foglalkozzatok mással
jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:
50%
@4: De hisz te is épp ezzel foglalkozol most...
jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Jaj,ez tényleg nagy butaság. Ráadásul majdnem mindenkinek ugyanaz jön ki.
jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Az a baj,hogy olyan kérdések vannak,amiknek megválaszolása erősen hangulatfüggő. Illetve tele van olyan kérdéssel,amire egy normális válasz van. Pl. ilyenek,hogy szoktál-e gondolkodni a túlvilágon? Szereted a művészetet? Szoktál időt szentelni arra,ami érdekel?(wtf). Szóval olyanok,amire egy ember igennel felel,mert most őszintén,nem hinném,hogy van olyan ember,aki azt mondja,hogy én utálom a művészetet,nem szoktam a halálra gondolni és nem szentelek időt annak,ami érdekel (ok ergo akkor nem érdekel). Ilyesmi fura kérdések vannak, meg még egy tucat olyan kérdés,amit,hacsak nem a lázadó korszakod közepén vagy, egyféleképpen lehet megválaszolni.
jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:
69%
@6-7: Az ugye megvan, hogy kb ezer különböző féle MBTI teszt van fent még neten is, nem csak a 16 personalities, amiről nagy valószínűséggel beszélsz? Meg remélem az is megvan, hogy a tesztelés nehézsége nem egyenlő a teszt mögötti rendszer "butaságával"...
jan. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amit kitöltöttem, az nem a 16 personalities volt (de azt is kitöltöttem, az viszont csak a százalékokat méri, pl. 60 % extrovertált, 40 % introvertált), több tesztet is kitöltöttem, azoknál is nagyrészt ESFJ jött ki.
jan. 29. 07:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember használja az összeset. Viszont azt pont nem egy teszt fogja meghatározni, mert pl a Sakinorva teszten elég kategorikusak a kérdések (FOntos-e neked a befogadás? Szeretsz-e gondoskodni emberekről? Stb, stb, ha ezekre mind maxot nyomtál még nem biztos hogy Fe dom van. Ugyanez igaz a Te-re. "Határozott időbeosztásod van? A véleményed tényként kezeled? Objektíven beszélsz?" Stb, stb, ezek mind Te tulajdonságok, de nem biztos, hogy Te dom van, attól mert ezekre nyomtál).

Egyrészt, nézd meg a párokat is. Fi vagy Ti? Domináns funkcióként az a különbség, hogy az egyik (vagy az Fe, vagy a Te) ösztönösebb, mint a másik, gondolkodás nélkül az a legalapvetőbb döntéshozó funkciód.

Fe-ként az érzelmeid feltétlenül függnek a körülötted lévő emberektől. Úgy értem, hajalmos vagy elkerülni a konfliktust, zavar, ha nem kedvelnek, gyakran gondolsz arra, hogy vajon mások mit szólnak, ha megtudják, mi a véleményed, stb. Gondoskodsz, fontos a külső megerősítés, és ugyanígy hajlamos vagy másokra manipulatív, befolyásoló hatással lenni.

A Te pedig más, az azért felel, hogy alapos, lényegre törő, határozott gondolkodással és objektív tényekre alapozott döntésekkel határozod meg a világot. A Ti-vel ellentétben a megvalósítás sokkal jobban érdekel, mint az elmélet, és az Fe-vel ellentétben az objektív tényekre - vagy általad azoknak gondolt tényekre - alapozva, minden téren, másoktól független döntést tudsz hozni. Az összes Te, akit ismerek, megmásíthatatlan véleménnyel rendelkezik, és nincs az az észérv, ami meggyőzné őket, hogy nincs igazuk (ismerek 2 ESTJ-t, 2 ENTJ-t, 2 ISTJ-t és 3 INTJ-t is).

febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!