Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek/legyek tökéletes?

Hogyan lehetek/legyek tökéletes?

Figyelt kérdés
Úgy értem nektek mi tartozik a "tökéletesség" kategóriába...

2013. jún. 14. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

16.

És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

17.

Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

18.

Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

19.

Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.

20.

Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?

21.

Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.

22.

Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.

23.

Jézus pedig monda az ő tanítványainak: Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába.

24.

Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

2013. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallás.... De azért köszi a választ :)
2013. jún. 15. 10:58
 3/4 A kérdező kommentje:
*vallásos
2013. jún. 15. 10:58
 4/4 anonim válasza:
Ez közhely de senki se tökéletes és ne is törekedj arra mindenki úgy tökéletes ahogy van hiszen milyen unalmas lenne már ha mindenki tökéletes lenne ? :) én pl az szeretem magamban hogy tökéletlen vagyok és így fogadom e magam ahogy vagyok. Azok boldogok akik megelégszenek azzal ami van nekik .:)
2014. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!