Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagytok szőrszálhasog...

Mennyire vagytok szőrszálhasogatóak? Beleköttök szavakba, szinonímákba, terminusokba, ha egyébként is érthető a mondanivaló?

Figyelt kérdés

Konkrét példám: disszociációs személyiségzavarral kapcsolatban írtam egy bejegyzést egy ilyen csoportban, tehát közegnéles a szöveg tartalmánál fogva is fogva egyértelmű, hogy amikor embert/személyt használok egy mondatban leírás közben, akkor alter(natív személyiségészre) gondolok, valaki viszont belém kötött, hogy ahol én személyt írtam, ott "alternek kell szerepelnie".


Ez csak egy példa, de talán érthető, ez volt számomra a legújabb.


Ti mennyire ragaszkodtok mereven kifejezésekhez, bármilyen helyzetben?


jan. 30. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
közegnéles - ennyire
jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, amit a telefonom mindent tönkretevő autocorrectje érdemelt ki.
jan. 30. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a szinonìma és mi az a terminus?

Ne bàntsatok érte, ha nem ismerem az idegen szavakat, hiszen ti sem tudtok mindent ami a világban van és nem alap dolog tudni ezeknek a szavaknak a jelentèsèt.

Köszönöm, ha megèrtesz.

jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de mit akartál írni helyette? Amúgy igen, zavar, mert az általad felhozott példában tényleg az alterről beszéltél de személynek nevezted. Ha kijavítottak akkor nem kellett volna megsértődnöd, elég lett volna belátni, hogy rosszul írtad.
jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Én a nyelvtan nácikat tartom töltelék embernek/droidoknak, akiknek amúgy nincs hasznuk, nincs személyiségük, nincsenek gondolataik, és képtelenek felfogni hogy azzal nem adnak hozzá semmit egy beszélgetéshez ha csak rávilágítanak, hogy a másik elütött egy szót (ezen kívül pedig nem mondanak semmit, nehogy még a végén valami érdemleges is elhangozzon tőlük).


De jah, az ilyen, másokba feleslegesen belekötők sem különbek.

jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Sötét lyukban tapogatózol kérdező. 🙂
jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem értelmezhető, amit ír valaki, akkor szólok (pl a jelenlegi kérdésed is ilyen), ha csak elírás, akkor nem foglalkozom vele.

Mellesleg ha a "telefonom mindent tönkretevő autocorrectje" a probléma, akkor azt ki is lehet kapcsolni.

jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Engem még mindig érdekelne, mit javított át az a telefon közegnéles-re. Azóta is keresem a szót. Szőrszálhasogatásból.
jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én valamikor igen, de nem annyiszor, mint szeretnék, nem szeretnék elviselhetetlennek tűnni. Szerintem így nem is tűnök annak.

Az autocorrectet egyébként nem lehet kikapcsolni? Komolyan kérdezem, mert nem tudom, nem használok ilyet, ha van is a telefonomon, megtalálni se tudnám, jobb is.

jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az autocoorektort ki lehet kapcsolni, csak sokan nem teszik, mert van elönye is. (Ahogy én is sokszor használom, sok esetben gyorsabban lehet írni vele.) A hátránya, hogy a szöveget át kell olvani elküldés elött, mert néha igencsak furcsa javításokra képes, nálam még érdekesebb elírások is lehetnek, mert négy nyelven írok, és néha egész más nyelvböl ír be valamit.

És ez volt a kérdésnél is, ez volt az az eset, amikor még csak tippelni sem lehet, mi akart volna lenni az eredeti szó.

jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!