Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagytok szőrszálhasog...

Mennyire vagytok szőrszálhasogatóak? Beleköttök szavakba, szinonímákba, terminusokba, ha egyébként is érthető a mondanivaló?

Figyelt kérdés

Konkrét példám: disszociációs személyiségzavarral kapcsolatban írtam egy bejegyzést egy ilyen csoportban, tehát közegnéles a szöveg tartalmánál fogva is fogva egyértelmű, hogy amikor embert/személyt használok egy mondatban leírás közben, akkor alter(natív személyiségészre) gondolok, valaki viszont belém kötött, hogy ahol én személyt írtam, ott "alternek kell szerepelnie".


Ez csak egy példa, de talán érthető, ez volt számomra a legújabb.


Ti mennyire ragaszkodtok mereven kifejezésekhez, bármilyen helyzetben?


jan. 30. 17:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én ennél jobban. Én nem csak akkor írok, amikor fontos a későbbiekben, hogy helyesen legyen használva. Én akkor is, amikor csak a személynek is jó, ha tudja.

Régebben szerettem mindent csak a szépség miatt helyére rakni, de rájöttem, hogy az emberek nem autisztikus rendszer mániásak, szóval azt hanyagoltam.

jan. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Többen nem tudták kitalálni, mi lett volna a helyes: közegnél és a
jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nincs felesleges belekötés mint ahogy az egyiknél olvastam. Magyarázat kell mindenkinek. Hogy hogyan érti az adott helyzetet és miért? Miért nem GONDOLKODIK másképp? Ez akkora kérdés, kérés? Külömbözünk hála az égnek. Ezért kell magyarázat a MEGFELELŐ SZAVAKKAL. Ez akinek sok az érzi azt, hogy kekekckedés,belekötés. Ha van szókincs kifejezőképeasség semmi problémát nem jelent. Én voltam a fekete lyukas. 😁
febr. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!