Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan növelhetném valakinek...

Hogyan növelhetném valakinek az önbizalmát?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenkinek magának kellene ezt megtennie, viszont nagyon szeretném egy kicsit lökdösni őt ezen az úton. Az ilyen alapvető dolgokon kívül, hogy nagyon jól nézel ki, mi az ami nagyon jót tud tenni az ember önbizalmának? Neked mi az ami növeli az önbizalmad?
jan. 31. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak a külsejével kapcsolatban áll fenn ez a probléma, vagy egyébként is?

Mert ha igen, akkor pl segíthetnél neki megtalálni az arcához illő dolgokat (szemüveg, színek, smink, frizura stb), illetve az öltözködéssel kapcsolatban ugyanez

jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem próbálták már azt kamuzni hogy jól nézek ki, csak rosszabbul éreztem magam tőle. Mert hogy tudtam hogy nem igaz, mivel mindig rokon mondta, és sosem pl. ellenkező nemű korombeli.

Inkább ne lökdössünk senkit.

jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehetnél konkrétabb a nemet illetően,mert azt sem tudom, hogy fiú vagy lány.
jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd sportolni.
febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hagynak el és kitartanak mellettem az elegendő jó érzést tud szerezni.
febr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha te tudsz neki példát mutatni, pl.: pozitív tettekkel, akkor azzal.
febr. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Kívülről szavakkal nem lehet. Nem fog elérni hozzá, mert nem ez a tapasztalata. Sok tapasztalás, érzelmek és gondolatok alakítják ki az emberben az önbizalomhiányt. Tehát alapjában kell megváltoztani benne a dolgokat. Azt meg sématerápiával lehet.
febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Hogyha külsővel kapcsolatos, akkor elég, ha mindig megdicsérsz rajta valamit, vonzónak fogja érezni magát, pláne ha ellenkező nemű vagy vele.

Elmondhatod neki, hogy vannak gesztukulációi, vagy grimaszai, ami nagyon jól áll neki, abban a szituációban, amikor beszelgetsz vele. Ez jól fog esni neki.

Hogyha önértékelésről van szó, akkor érdemes olyan szituációkba vinni őt, ahol sikerélménye lesz, akár olyan munkakört ajánlani neki, mindenképpen olyan körítéssel, hogy elmondod neki, úgy gondolod, nagyon ügyes lenne benne és illene hozzá. Elmondod konkrétan, mit kedvelsz benne, ahogy viselkedik, ahogy bánik másokkal, az érdeklődési körét, hí mennyire tetszik, mennyire oda van egyes dolgokért, hobbijaiért, stb.

febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Külsővel és belsővel kapcsolatos dolgokra is gondoltam. Egyébként velem ellenkező nemű és fiúról van szó
febr. 1. 17:57
 10/10 HunLo ***** válasza:

Az a baj ,hogy nem tudom ,hogy kiről van szó.

Ennek a hiányában nem lehet pontos választ adni.


,,Az ilyen alapvető dolgokon kívül, hogy nagyon jól nézel ki, mi az ami nagyon jót tud tenni az ember önbizalmának?"


Gondolom verbális kommunikációval akarod növelni az önbizalmát.

Verbális dolgok:

Külső:

-Milyen izmos

-Ápoltság

-Öltözködési stílus

-Ha használ parfümöt vagy ha nem akkor is lehet tenni pozitív megjegyzést az illatára.


Belső dolgok:

-Milyen érdekes témákkal foglalkozik.(Szóval az érdeklődésére pozitiv véleményt adni.)

-Probléma megoldóképességre(Intelligencia)

-Zenei ízlés

-Személyiségére pozitív véleményt kifejezni számára.

-Gondolatait dicsérni


Nekem ezek jutottak eszembe.

febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!