Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy héten ha csak 10000ft-od...

Egy héten ha csak 10000ft-od lenne milyen élelmiszert vásárolnál,hogy elég legyen a következő hétig?

Figyelt kérdés
febr. 6. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akciós hús, zöldség/gyümölcs, plusz burgonya/rizs.
febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

10 000 forint egy hétre egy embernek bőven elég. Vagy csak az én étkezesem "túl maradi"?


Pedig ebben benne van napi kétszeri főtt kaja adag is.

febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
1 nap alatt költök el kb ennyit élelmiszerre.
febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
2es szeretném tudni mit eszel 10k-ból egy hétig?!
febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Mert én ha főzök egy zöldségleves/pörkölt bennevan 5kba minimum..
febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Kitana. ***** válasza:
100%
Mondjuk egy pörkölt bőven kitart 3 napig is akár és 4000 ftból megvan. (Hús, tészta, tejföl, hagyma. Feltételezem, hogy fűszereket nem kell venni hozzá, mert azok szoktak otthon lenni.) Utána lehet csinálni egy rakott krumplit, valami olcsóbb kolbásszal, de a krumpli mondjuk 500, a kolbász 2000, tojás 600, a tejfölt már megvetted a pörkölt miatt, szóval most járunk 7000 forintnál kb, ez a kaja is kitart 2-3 napig. Veszel egy csomag spagettit, meghagysz annyi tojást amennyi kell egy carbonarahoz, meg mondjuk veszel bacont meg valami sajtot, kb 9000-nél vagy és vége a hétnek. De ugye teljes áron számoltam mindent, biztos lesznek akciós alapanyagok meg lehet van eleve olcsóbb bolt, még egy kiló kenyér meg májkrém vagy valami is belefér, hogy reggeli is legyen vagy uzsonna. Nem egy változatos étrend, de hát egy hetet ki lehet bírni.
febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4: nem a kettes vagyok, de szintén ennyi a büdzsé.

Jelenlegi heti menü: reggeli zabpehely+epres joghurt (a nagy dobozt vettem, és abból kanalazom ki)+fagyasztott erdei gyümölcsök+mandulatejes kávé.

Tízórai: 1 főtt tojás, fél paradicsom, uborka, szelet wasa.

Ebéd: hamis chilis bab. Rohadt egyszerű, egy nagy lábasban olajon hagymát pirítottam, arra ment a fagyasztott bab, fagyasztott kukorica, lencse, paradicsompüré, fűszerek, rotty, ételesekbe kiszedtem, lehet enni.

Uzsi: Újabb kávé, 1 szelet obstriegel (Aldiban lehet kapni, ilyen zabos gyümölcsös szelet)

Vacsora: lecsó rizzsel, natúr joghurttal.

Ez így kb. napi 1900-2200 kalória (attól függ, mekkora adagokat ettem, mert pl. a lecsót előre megfőztem, de volt, hogy fél bögre nyers rizst pároltam meg hozzá, meg olyan is, hogy egy bögrét, meg még csaptam hozzá egy kicsit meg nagyon éhes voltam), könnyű fizikai munkát végzek, nekem ez untig elég. Nyilván ha valaki testépítő, vagy biciklis futár, vagy egy építkezésen dolgozik, annak nem, de egy ülőmunkát, álló, vagy sétálgató munkát végző nem fog éhendögleni emellett. Pláne, ha csak egy hétről van szó. Bármelyik hetem leírhatnám egyébként, nálam mindig ez a rutin, hogy vasárnap főzök nagy adagokat, egész héten azt eszem, max. pl tésztát főzök ki a szószhozt, vagy rizst, párolt zöldséget a bármihez... Olyannál sem működik, aki unja ugyanazt az ételt sokszor. 13000 valamennyi volt a végösszeg amúgy, mikor bevásároltam, de vettem egy illatgyertyát és egy üveg bort is, ezek nélkül szerintem 10000 alatt lettem volna. És egy folyamatos egyszemélyes háztartást veszek, mindig főzök, tehát nem az van, hogy a kajához az olajat, a rizst meg kell venni, vagy a kávét, fűszereket, hanem alapvetően már van egy éléskamrám, ehhez veszek friss hozzávalókat, és nyilván pótolom is azt, ami kifogyott szárazáruból vagy konzervből.

febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
rizs, tészta, akciós zöldség, akciós hús, akciós tejföl, túró, fél kg kenyér, tesco gazdaságos valami májkrém, hagyma, ha valami olcsóbb gyümölcs pl narancs néhány db
febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

#3:

Az már a te hülyeséged, nem állandóan az Intersparban kéne vásárolnod. 😆

febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Látom a munkatársaimat egyébként pékárukat enni. Fornetti, kakaós csiga, zsömle tömlős sajttal, ez az amaz. Mikor egyszer úgy hozta az élet, hogy akkor ért véget a bulika, mikor már mindjárt nyitott a közeli lidl, akkor gondoltam elmegyek még most a heti bavásárlásomra, majd hazamegyek, alszok, aztán főzök.

Reggel fél hétkor nyit az a szar. Nyitás előtt pár perccel értem oda, már sor állt a bolt előtt, mentek be az emberek, kirabolták a pékáru részleget, és egy csomó embert előreengedtem, mert a pékáru-kávé-hell szentháromsággal ne várják meg, hogy én lecsipogtattatom a 40+ tételem, meg láthatóan ők munkába mentek, meg még kicsit dolgozott bennem az alkohol és olyankor nagyon szeretek mindenkit. 1000-2000 Jó Magyar Forint között fizettek, és ez csak a reggelijük volt. Konkrétan az előttem lévő (lemerült a telefonom, nem volt jobb szórakozásom, szóval ezt figyeltem), vett három pici pizzás csigát, egy actimelt, egy dobozos kávét, egy Hell-t meg még hozzácsapott a kasszasoron egy szelet csokit, és 2000-hez közelített a végösszeg. Most képzeld el ezt naponta, úgy, hogy a legtöbb étkezésedet boltból vásárolt szarokkal kell megoldani, mert nem főzöl otthon. El tudom képzelni, hogy még úgy is összeszed valaki napi közel 10 ezret, hogy amúgy nem eszik semmi extrát, nem rendel, nincs gyorkaja, meg ilyenek.

Múlt héten elszámoltam magam, hogy mennyit fogok enni, utolsó munkanapra nem maradt előkészített kaja. Egy ezrest hagytam ott a tescoban valami serpenyőban elkészíthető instant szarra.

febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!