Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell bunkónak lenni...

Miért kell bunkónak lenni adománygyűjtéskor, ha "keveset ad" az "adakozó"? Mit képzel magaról az ilyen?

Figyelt kérdés

Ma egy spárban betalált egy adománygyűjtő csávó. Valami gyűjtés a sérült embereknek, vágjátok, írd alá a lapon, írd fel, hogy mennyit adakoztál. Alapvetően nem állok meg ilyesmire, de valamiért kivételt tettem, jó napom volt, volt nálam készpénz, legalábbis találtam odaúton egy ötszázast, odaadom azt.

A pali egészen addig volt kedves, amíg oda nem adtam az ötszázast. Megpróbált belenyúlni a tárcámba, meg mutogatta, hogy nézzem már meg, hogy az előttem lévők mennyivel többet adtak.

Esküszöm, a pofám leszakad. Ha annyira kevés az, amit adtam, akkor legalább reagálta volna azt, hogy akkor kösz nem! Érdekes, valamiért nem ez történt. Hanem ez a kvázi pénztárcába turkálási szándék!

Miért kell ilyen okádékul pofátlannak lenni, ha már a jó ügy érdekében történő gyűjtésve száll be valaki?


febr. 7. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akik helyben gyűjtenek kp adományt, általában csalók.
febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem valamilyen szervezetnek gyűjtött, hanem csaló volt és saját magának
febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát, ha csaló, akkor is több az ötszáz forint, mint a semmi. Nem hiszem el, hogy csalóként is ekkora tragédia, ha tizenx 5-10 ezres adomány után kap egy ötszázast. Tök hülyeség egy bevásárlóközpontba néma-jelenetet rendezni, akkor hogy veri át a többi embert, aki ott sétál?
febr. 7. 15:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki csalóként veszi el mások pénzét, attól nem is lehet sokat várni, egy pofátlan, gátlástalan barom az ilyen.
febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanulság, az ilyeneknek meg sem kell állni, csak menni tovább.
febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én meg sem döbbentem ezen. Kb 15 éve egy pali kéregetett és először úgy voltam, hogy adok neki, de csak egy kétezresem volt. Mondtam, hogy bocs, de ennyit nem tudok nélkülözni. Erre azt mondja, tud visszaadni.

Először azt hittem, nem jól hallottam, de ezt mondta, mert megismételte. Hallottam már ilyen sztorit mástól, azt hittem poén, de nem , tényleg megesett velem.

febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg mikor mondod hogy bocs csak kártyám van, ami egy burkolt kifogás arra hogy bocs de nem akarok adni, aztán még azt mondja akkor elkísér az automatához.
febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az adománygyűjtők nem állítanak meg az utcán meg supermarketben papírossal meg #írdmáreztalá-szöveggel lejmolva, az ilyenek szélhámosok, akikre rendőrt kéne hívni. Nem is értem, hogy a SPAR-ban hogy lehet hogy senki nem dobatta ki a biztiőrrel.
febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fu de elhajtom az ilyeneket a busba.
febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Az adománygyűjtők nem állítanak meg az utcán meg supermarketben papírossal meg #írdmáreztalá-szöveggel lejmolva"


Ez mondjuk nem 100%-ban igaz, de konkrétan vannak tényleges valódi segélyszervezetek akik üzletekben próbálják leszólítani az embereket. Ők nem helyben kp adományt szednek, hanem arra próbálnak rábeszélni hogy legyél rendszeres havi x összeggel támogatója az ügyüknek. Nyilván erre van valami törvényes szerződéses forma meg procedúra.

febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!