Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önmegvalósító embereket...

Az önmegvalósító embereket mindenki utálja?

Figyelt kérdés
Mióta egyenesbe került az életem, egyre inkább úgy érzem,hogy utálat vesz körül. 28 évesen szültem,akkor azt hallgattam,hogy innen már nincs más dolgom,mint anyának és feleségnek lenni. Otthon is voltam sokáig. De közben tanultam,vállalkozó lettem. Az utóbbi időben sportolok,belekezdtem pár nagyobb projektbe,tervekbe,amiket egész életemben meg akartam valósítani. Most 35 vagyok és bárkinek bármilyen tervemről,vágyamról beszélek, vagy akár csak sportról,diétáról,hobbiról, az lehurrog,hülyének vagy furának néz. Többször megkaptam azt is,hogy "öreg" vagyok már ezekhez. Már félek bárkinek bármit mondani. De vajon miért csinálják ezt az emberek? Lapítanom kéne és úgy semmit nem csinálni még 40-50 évig,vagy mi lenne a "helyes"?
febr. 9. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Kevés ilyen van körülöttem, bár jó eséllyel azért mert fiatal vagyok és ilyenkor még mindenki tele van álmokkal.

Szerintem egyszerűen irigyek, megkeseredettek, ezért próbálnak lehúzni.

febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rossz körökben mozogsz, vagy te adod elő nagyon rosszul magad. Az önmegvalósítás egy dolog, de pl nekem is volt olyan ismerősöm, akinél ez a gyakorlatban úgy működött, hogy képtelenség volt vele onnantól érdemben kommunikálni. Bármi is volt a téma, mindig a saját önfényezésében, önmaga másokhoz való hasonlítgatásában végződött, és hát ez igen gyorsan igen fárasztó tud lenni az ember környezetének.

Persze nem mondom hogy ez esetben is nálad van a hiba, lehet hogy tényleg egyszerűen olyan peches vagy, hogy a környezetedben minden ember csak lehúz. De ha mindenhonnan, tényleg mindenhonnan ugyanazt a negativitást tapasztalod, azért bizony benne lehet a pakliban, hogy te kezdtél máshogy hozzáállni a többiekhez.

febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most ugye anyukák az ismerettségi köröm főleg. Kb azt éreztetik,hogy igazából nem akarok semmit,hanem kéne nekem még 1-2 gyerek,hogy "lenyugodjak". Mindig is 1 gyereket akartunk és fel sem merült,h másik legyen. Vannak vállalkozó anyuka ismerőseim is, de ott is több gyerek van. De ők tök megkeseredettek,alig van közös téma. Senkit nem tudok rávenni még arra se,hogy jöjjön velem mozogni.
febr. 9. 13:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben lehet, inkább hajlok afelé, hogy némi irígység, féltékenység lehet a dologban, amikor azt látják hogy neked az egy gyerek mellett is mennyi minden fér az életedbe, amik nekik már nem.

Vagy ha anyukák alatt esetleg szüleidre (is) gondoltál, talán szeretnének több unokát?

febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem,a korombeli anyukákra gondolok. Olyan egyedül érzem magam. Néha arra is gondolok,hogy hagyok a fenébe inkább mindent.
febr. 9. 14:10
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Szokták mondani, ha mindenhonnan ugyanaz jön vissza, akkor nem a másikban van a hiba.

Nem lehet, hogy úgy viselkedsz, mint a legnagyobb momzillák, akik az eredményeket nem is maguknak köszönhetik, csak ezt még észre sem veszik? Csak, hogy egy szélsőséget mondjak.

febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Komolyan mondon,hogy nem viselkedek senkivel lenézően. Sőt,én vagyok az,aki hallgat legtöbbször. De amint elkezdek lelkesedni,úgy érzem,mintha megpróbálnának lenyomni. Persze,biztos a közeg sem megfelelő. De most komolyan annyira nagy igény,hogy találjak valakit,aki bármiért tud még lelkesedni gyerekek mellett?
febr. 9. 14:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Volt ilyen emberek körében részem: nem értik meg, hogy A, ehhez egy alapszemélyiség szükséges, hogy rácuppanjon a másik; B, egy pl.: közalkalmazott nem feltétlen fog tudni belecsöppenni egy ilyen világba, mint egy multinál dolgozó valaki.
febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10 emberből 9 önbizalomhiányos, nem tud szabadon élni, nincsenek önálló gondolatai. Ezért megpróbálja a másikat, aki önazonos, lehúzni a saját szintjére, torzítani a valóságát.

Igen, sajnos azért nem szeretik sokan a szabad, önálló embert, mert nincs rajta fogás, nem lehet manipulálni, kontrollálni. Én is ilyen vagyok. Mármint hozzád hasonlóan vannak terveim, céljaim, projektjeim. A környezetem próbál lehúzni. Pl. felmondtam, mert vállalkozó akarok lenni, kevés anfizetés, ahol most vagyok, és a szakmámban alkalmazottként nem is lesz több. Képzem magam, tanfolyamra járok, marketingstratégiát, üzleti tervek stb. Ők állandóan panaszkodnak a munkára, és nekem is azt mondják, hogy nem lesz jobb a vállalkozás, mert az nem fix, annyit sem fogok keresni. Rombolnak. Mert ők nem mernek semmibe belevágni, csak a lágy szarban dagonyáznak.

Milyen jó is lenne egyszerűen csak annyit mondani, hogy "sok sikert". De az nem magyar. Ahhoz magas érzelminintelligencia kell. Helyette lehúzni, kéretlen tanácsokat adni, beleugatni.

febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9es,örülök,hogy te megérted.

Amúgy semmi bajom a magyarokkal. És ez nem a fizetésről szól. Tehát ami célokat kitűztem,azok inkább kreatív/művészi jellegűek, valószínűleg sok pénzt se keresnék rajtuk,szóval nem lenne mire irigykedni sem. Nem kéne,hogy sok sikert kívánjanak,annyi elég lenne,ha azt mondanák hú,ez tök jó! Érdekes, izgalmas...de ehelyett tényleg csak lehúznak.

febr. 9. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!