Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy pénztárcát tele 1 millió forinttal azonosító okiratok nélkül egy vécéfülkében?

Figyelt kérdés

Ez egyfajta erkölcsi dilemma, elméleti kérdés. Mit tennél?

A csavar a történetben, hogy a pénztárca tulajdonosa egy nagyon szegény, hányatott és nyomorúságos sorsú asszony lenne, (nem tudod kié nyilván, de tegyük fel, hogy tudnád) akinek ez az összes megtakarítása és ennek hiányában nagy eséllyel az utcára kerülne, éhenhalna.

Neked van egy halálos beteg, végstádiumban lévő édesanyád, akinek pont ez az 1 millió forint kellene, hogy abból életmentő gyógyszereket kaphasson, egyébként csak napjai, vagy max hetei lennének hátra..

Nyilván az is alternatíva, hogy megtartod magadnak a pénzt saját felhasználásra, vagy csak simán ott hagyod az egész pénzt pénztárcástul, mindenestül.

Te mit tennél? Döntésedet indokold!



febr. 11. 10:17
A kérdező szavazást indított:
A pénztárcát a pénzzel együtt leadnám a biztonságiaknak, vagy a rendőrségen, így nagy eséllyel a tulajdonosa visszakapja a pénzét.
Fognám a pénztárcát és a pénzből megveszem a halálos beteg anyámnak az életmentő gyógyszereket.
Fognám a pénzt és elteszem magamnak, nekem ez jár, aki kapja marja, mi vagyok én, szeretetszolgálat?
Otthagyom a pénztárcát a pénzzel együtt.. Nem az enyém a pénz, ha elveszem, valakivel úgyis kitolok...
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Az is kérdés ilyenkor hogy épp nem fogyott-e ki a vécépapír, mert akkor pont jól jön az a halom papírpénz.
febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Mivel hit hű keresztény vagyok és hiszek az Isteni segítségben ezért zsebre vágnám és cső .
febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudod kié nyilván, de tegyük fel, hogy tudnád"

Most akkor tudom vagy sem? Mert nagyon nem mindegy

Mert ha tudom akkor az első és negyedik válasz rögtön nem opció

febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem én kerestem meg azt a pénzt, ez nem azon múlik, hogy szeretetszolgálat vagyok-e. Nem az enyém. Leadom.
febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy szegény ,hányatott sorsú asszonynál minek lenne ennyi pénz, meg ha van is vigyázzon rá jobban, tehát eltenném a pénzt és segítenék az édesanyámnak!
febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 grafno ***** válasza:
78%
Én eltennem a pénzt, anyamnak szólnek, hogy találtam 3m ft-t es abbol most elmegyek franciaorszagba 1hetre sielni de a temetesere hazajövök ha nem sieti el. Ennyit erdemel az anyuka.
febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen leadnám, 3 ok miatt.


#1 a családi pénzügyi helyzetünk olyan, hogy ha én egyedül nem is, de összedobnánk anyukámnak azt az 1 milliót (ha tegyük fel csak rajtam múlik és tisztességes munkával esélytelen megkeresnem ennyi pénzt, akkor inkább erotikus képeket árulnék vagy valami, sem hogy "lopjak" valakitől)


#2 ha pénztárcát, bankkártyát találok valahol biztos leadnám, nem tudhatom mennyire kellhet annak, aki elvesztette


#3 aki 1 millió forintot tart a pénztárcájában készpénzben az szerintem egy kicsit gyanús, lehet hamis pénz, lehet hogy illegális ügyletekből szerezte, szóval irány a rendőrsèg


Tudom, ez erkölcsi dilemma, nem kellene ilyen földhözragadtan kezelni, de mindenképpen leadnám valahol.

febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem tenném el, mert hála istennek nem vagyok rászorulva (1 havi fizetésem).


A rendőrségen adnám le.

febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 Isteni segítség lehet az is hogy vissza kapja a tulajdonos,vagy neki nem jár?
febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
de nagy itt a filantropia a szavazasoknal. De ha oda kerulne a sor eloben ugy elrohannanak vele mint a patkany.
febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!