Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen életet élhetet az,...

Milyen életet élhetet az, akinek senki se ment el a temetésére?

Figyelt kérdés
Nyílván tudom, hogy erre a konkrét esetre senki sem tudhatja a választ, de ti mit gondoltok erről? Ismerősünk kisváros temetőjében gondnok és mesélte, hogy nem rég egy aránylag fiatal nőt (53) temettek, és egyetlen ember sem ment el. Valaki kifizette a költségeket, de az a személy sem volt ott. Elgondolkoztam, hogy milyen élete lehetett szegénynek. Nekem az egyik mamám 23 évet élt lebénulva, senkivel sem tartotta a kapcsolatot a szűk családon kívül, nem is volt egyáltalán szerethető, kedves vagy jó ember, mégis kb.50 ember ott volt a temetésén. Mit követhetett el az, aki fiatalon elmegy és senkit sem érdekel? Szerintem ez nagyon szomorú.
febr. 15. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Hát én remélem, hogy senki se fog elmenni az én temetésemre, a sok álszent népség, akik életemben leszartak, szekíroztak engem folyamatosan, jöjjön a radai rosseb, nem érdekel...
febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy ez volt a végakarata. Egy ismerősöm anyja kérte, hogy úgy tartsák meg a temetést, hogy a férjén és a fián kívül ne tudja senki, mikor lesz, ne legyen ott rajtuk kívül más. Így is tettek.
febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kései Sirató ***** válasza:
72%

Én voltam párszor úgy temetésen, hogy a halottat nem is ismertem, de amikor meghal egy munkatársunk anyja , vagy apja, néhányan mindig elmegyünk, hogy osztozzunk a gyászban és viszünk 1 koszorút , ez egy szokás, nem csak mi tesszük ezt, hanem sok más munkahelyen.

Szóval a mamád temetésén is lehetett olyan, aki nem ismerte a mamádat, de valamelyik gyermekét igen, vagy mert munkatárs, vagy mert szomszéd, és azért ment el.


Azt is tudnod kell a témában, hogy falun sokkal több ember elmegy minden temetésre, városban nagyon kevesen mennek el. Egyszerűen így alakult, hogy falun az emberek vagy kíváncsibbak, vagy összetartóbbak, vagy mindkettő, nem tudom, de ezt már megfigyeltem, hogy ez így van.


HA fiatal a halott, vagy gyermek, akkor különösen sokan elmennek, mert sokan sajnálják.

febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shaddark ***** válasza:
72%

Lehet hogy nem voltak gyermekei.

Nem mindenki akar családot, valakinek a karrier vagy az önmegvalósítás fontosabb.

Attól még élhetett egy magas minőségű, szuper jó életet, - de az is lehet hogy a harminc macskáját elvitte a sintér.

Nem tudhatjuk így ismeretlenül, akár az is lehet hogy mostanában keveredett ide külföldről és nem tudott ide jönni senki aki amúgy jött volna.

És vagy 100 indokot tudok írni, ha nem tudunk semmit sem valakiről, akkor csak az a biztos, hogy ilyen, olyan vagy amolyan élete volt az illetőnek.

febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Fene tudja lehet a rokonok már kihaltak

Van, hogy az önkormányzat állja a temetést is sok esetben

De nézd annak már mindegy aki egy urnában van vagy egy koporsóban az már nem érez semmit az egészből onnantól kezdve ahogy meghalt mert vége kikapcs villany leolt örökre elalszik a halála pillanatában

Így külső szemmmel lehet érzelmileg a dolog egyeseknél kicsit erősebb de egyenlőre a valóság azt mutatja, hogy megszületünk aztán élünk aztán meghalunk és kész vége

Ugyanaz lesz ami előtte volt, semmi

febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy nem tartotta a kapcsolatot a rokonságával, gyerekei meg nem voltak. Mondjuk ha volt munkahelye, akkor a kollégák közül páran biztos elmentek volna. Ezért érdekes ez a történet. Esetleg nemrég költözött ebbe a városba több száz km-ről és azért nem jöttek el az ismerősei. Esetleg nem is értesültek a haláláról.


Rokonom apja temetésén csak 5-en voltak. De ő egy utolsó gazember volt, a fiát se látta 3 éves kora óta, nem is volt rá kíváncsi, a volt feleségének szüleit kirabolta régen és még sok hasonló rossz tett volt a számláján.

febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:
48%
5 zárkatárs? :)
febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos, hogy rossz ember az ilyen különben. Nekem az jutott eszembe, hogy lehet, hogy az ilyen zárkózott volt. A szülei nyilván már ilyen időkorban általában elhunytak, testvérei szintén lehet már nem élnek valamilyen oknál fogva, vagy nem is voltak neki. Emellett nem volt férje se gyereke. Vannak ilyen emberek, akiknek se párjuk, se gyerekük.
febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt elég ismerőse a Facebookon, de manapság már az se garancia!
febr. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!