Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a rossz sors/lúzers...

Mit tegyek a rossz sors/lúzerség, örök vesztes attitűd ellen?

Figyelt kérdés

Az életem során elég sok kudarc ért, amik a leginkább fájnak, azok emberi kapcsolatbeliek. Soha nem tudtam össze jönni egy lánnyal sem, de tényleg, nem hogy egy éjszakára, de még az se, hogy mondjuk hozzámérjen, belecsípjen a fenekembe vagy akármi. Soha nem volt az életemben olyan, hogy valaki őszintén szeretett volna az ellenkező nemből. A barátaim is elég ritkán érnek rám, legtöbbször lepattintanak, nem törődnek velem, nem foglalkoznak velem. Nagyon max akkor, ha nincs jobb dolguk.



A másik (ehhez hasonló terület a munka világa), nincs szerencsém az állásokkal, mindig felkészülök az interjúkra tisztességesen, nyelvtudásommal sincs baj, azt is gyakoroltam nyelvoktató ismerősömmel. Az Önéletrajzomat is mindig az igényeknek megfelelően készítem el, és mégis mindig elutasító választ kapok (ahogy a lányoktól is).


Nem segít a hurráoptimista hozzáállás, és a csak dogma szinten emlegetett dolgok (légy pozitív, ne add fel, tanulj a hibáidból, stb), mert ez csak felbosszant - nem is tudom meg soha, hogy hol hibáztam (mármint azon kívül, hogy élek és egy világi lúzer vagyok).



Kezdem feladni az egészet és elfogadni, hogy nekem soha nem lehet olyan örömöm az életben, hogy olyan párom legyen, akivel köcsönösen és tiszta szívből szeretjük egymást és olyan munkahelyen dolgozhassak, ami számomra az álommunkát jelentené. Ez más életében is így van, csak én nem látom? Vagy mások "csalnak"? Vannak ilyen cheatek az életben (mint pl. hogy nem önmagukat adják és ezzel elkápráztatják almaik nőjét és mire kiderül addigra úgyis beléjük szeret, vagy ugyanez a munkahellyel, mire kiderül, higy kamuzott az illető, addigra látják, mennyire megbízható, lelkiismeretes, jó munkaerő és nem vágják ki? Vagy mások hogy csinálják?


Segítsetek kérlek, hogy mi maradt ki az életemből, mit nem tanultam meg az évek alatt, ami miatt nem érem el az átlag ember sikerességének a szintjét sem?



febr. 16. 02:47
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
A szamitogep mellett toltott ido elvette a gyerek meg a fiatalkorodat. Nem alakult ki egeszseges kommunikacios kepesseged, nem tudsz kuzdeni, megdolgozni valamiert. Ha fiu vagy, gyurj, es kepezd magad. A szobaba bezarkozas es az onsajnaltatas soha nem vezet eredmenyre. Aki a mai vilagban, amikor egy kattintasra 10.000 partnerjelolt elerheto, eleg hihetetlen, hogy valaki oidaig nem jut el, hogy legalabb megprobalja. Nem kell rafogni anyadra, a tobbiekre, hanem fel kell allni a kib*szott szamitogep elol, mert az nem a vilag.
febr. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban azt érdemes tudatosítani, hogy akik lepattintanak/nem igazán érnek rád stb, rájuk ne számíts.

Alaposan írd össze (ha kell, órákig gondolkodj rajta), hogy milyen hobbikat próbálnál ki az életben, milyenek vannak jelenleg, stb. Lehet ez bármi, kézműveskedéstől a nyelvtanulásig. Írj össze sok tevékenységet és ez alapján indulj el például Fb csoportokat, fórumokat keresni.

A közös érdeklődés jó alap lehet ismerkedésre, találkozásra (sose tudhatod, kivel lesztek kölcsönösen szimpatikus egymásnak)

Fontos, hogy bármilyen új társaságban el tudd engedni a "bántani fognak", "na ők majd mikor fognak kiközösíteni" és hasonló érzéseket, ha ez nem megy, érdemes szakember segítségét kérni.

Lehet egyfajta olyan viselkedési beállítottság, amikor az ember úgy viselkedik, mintha már bekövetkezett volna, amitől fél és esetleg tényleg elő is idézi mások hasonló reakcióit (önbeteljesítő jóslat).

febr. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.: Állj fel a gép elől, de egy kattintásra 10 ezer jelölt elérhető.

Grat a boomer tanácshoz. OP problémája azért ennél komplexebb, mint hogy "ne gépezz, duhh.... menj kondiba...duhh..."

febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!