Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet olyan emberrel...

Hogy lehet olyan emberrel beszélgetni, aki folyamatosan csak “kinyilatkoztat”?

Figyelt kérdés

Azokra az emberekre gondolok, akiknek mindig igazuk van, és beszélgetés közben minden mondtatukat lezárják. Tesznek egy megállapítást és ezzel lezárja a beszélgetést.

Kissé lekezelőnek is érzem, ahogy beszélnek, mert kinyilatkozzák, hogy ők mit gondolnak, vagyis nem is úgy mondják, hogy szerintük így van, hanem tényként mondanak mindent. Eltalában ezért se folytatódik a beszélgetést, mert úgyahogy bántót mond.

Ha beszélgetést próbálok kezdeményezni, sokszor az első válaszukkal lezárják a beszélgetést. Nem tudom folytatni a beszélgetést, elmélkedést, megvitatást.

Hogyan lehet az ilyen embereket beszélgetésbe belevonni?


Napokban találkoztam egy ilyen személyiséggel, többször próbáltam beszélgetést kezdeményezni, de mindig lezárt, így végül nagyrészt némán elvoltunk egymás mellett.

Valószínű nemsoká megint együtt leszünk pár órát, jobb lenne egy normális beszélgetést lefolytatni. (Nem olyan helyzetről van szó, ahol csöndben kellene lenni és én csak csacsogni szeretnék).


febr. 20. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Arra még nem gondoltál, hogy nem akarnak veled beszélgetni?
febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ilyen emberrel minek akarsz cseverészni, aki totál nem kiváncsi rád és a véleményedre még végképp nem? Csak megalázod magad ha folytatod.
febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenáron beszélgetni, lehet csendben is lenni. Nem vagy neki szimpi. El kell fogadni.

Kérdés: Miért akarod magad kellemetlen helyzetbe hozni?

febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ilyen emberrel nem kell beszélgetni. Normális ember nem is akar ilyen emberrel beszélni. Nem kell erőltetni, nem kell kínosnak érezni a csendet, nem kell erőltetni a kamu, kétszínű "jó" viszonyt.
febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!