Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy manapság sokan inkább csak a mának élnek, utaznak, nem igazán foglalkoznak a jövőjükkel?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, és szerintem én középen hekyezkedem el azon a skálán, ahol az egyik véglet a tudatosan tervezők, befektetők csoportja, másik véglet meg az aki az élményekre költ csak, ha van pénze elkti utazásra, akár hónapokra is elutazik, ha teheti. Ti hol vagytok ezen a skálán, mit gondoltok a jelenségről?

febr. 21. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 28-29ig utaztam sokat, tréningekre jártam egyetem és meló mellett, backpackeltem ázsiában, kanadában, mindenfele. Semmi megtakaritásom nem volt, viszont hatalmas szociális tőkém és sok ötletem, illetve a szakmámban is világszinten megjelentem a mobilitásomnak hála.

Cége(ke)t húztam rá, és 3 év alatt összejött saját lakásra, még 2.5 év és már a másodikat tudnám venni.

Tanulni, utazni, világot látni a legjobb befektetés.

febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is sokat utaztam anno, tanultam kulfoldon is, de nem igazan vannak barataim, aktiv kapcsolataim. Mindenki mkndja h persze ezek meg kesobb jol jonnek. De valaki mar akkor hukyenek nez ha 2-3 ev nem beszeles utan rairok. Szerintem ilyen ez a vilag.
febr. 21. 12:56
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én gondolok a jövőre, de nem valami katonás rendben élem az életem. Próbálom élvezni, amennyire lehet, sokat utaztam is már, de nem abból áll az életem, hogy mindig utazom. Meg persze az utazás mellett nagyon sok minden van a hétköznapokban is, amitől jól érzem magam.
febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább olcsó utazásokkal járja be az ember a világot, millió élményt szerezve, minthogy gürcöljön egész életében, feleslegesen és boldogtalanul. Nyilván vannak átmenetek. És vannak olyan életek, ahol adja magát a világ bejárás, nomádkodás, mivel a másik oldalon maradna a gyári munka, vagy eladóság, egy albérletben nyomorogva. Azt pedig még az ellenségemnek se kívánom.
febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sokszor amugy otthon lenni is klassz. Tarsasozni, filmezni, de kellenek aztan az utazasi elmenyek is :)
febr. 21. 13:04
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Nincs jövő, vagy ha van akkor az nagyon cudar lesz.
febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon magasról leszarom, hogy mások hogyan élik az életüket.
febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Abszolúte nem tudom sem magam, sem másokat elhelyezni semmilyen skálán. Ha valaki ezt megteszi helyettem, nyugtázom, mosolygok egyet és megyek tovább :)

Én - érzésre legalábbis - sz*rrá dolgoztam magam 11 év alatt, akár állandó, bejelentett munka, akár valamilyen projekt során.

Vettem közben egy lakást, voltam egyéb országokban, nyaralni és "long-term travel" célból is, elvégeztem hobbiból egy egyetemet, volt hosszú kapcsolatom ami véget ért... stb. Közben gyűltek az adósságaim is, jelenlegi fizetésem kb. 1/3-a erre megy. Nem tudom ez milyen skálán mi.

febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok. Jelenleg havi 30 ezret tudnék félretenni, ha mindenen spórolnék, akkor talán 50-et is.

Heti szinten kb. 20-25 ezret költök el alapanyagokra főzéshez, tisztálkodó, takarítószerekre, vitaminokra, fogyóeszközökre. Kb. 130-at fizetek albira, és rohadt olcsón bérlem (mondjuk olyan is).

Őszintén, mire spóroljak? Van annyi megtakarításom, hogy ha kirúgnak holnap, akkor még pár hónapig nem kerülök az utcára, de folyamatosan pótolgatni kell a megtakarításom, mert inflálódik a forint. Saját ingatlan esélytelen, nincs értelme félretenni a nagyobb összeget, ami az ölembe hullik. Legyen az éves bónusz, nyeremény, örökség, akármi. Amíg nem félmilliós tétel, addig úgyis csak elinflálódna, jobb akkor már azonnali élményre költeni, egy utazás, koncert, stb. során átélteket senki nem veheti el tőlem, míg 200 000 forint egy pár hónap múlva sokkal kevesebbet fog érni, mint most.

febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9


Bocs, de a befektetés nem merült fel számodra? Akár 5000ft-t is be lehet tenni bárhova.


Írom ezt úgy, hogy én is bejártam a fél világot, de azért tücsökként sem lehet élni örökké.

febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!