Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy manapság sokan inkább csak a mának élnek, utaznak, nem igazán foglalkoznak a jövőjükkel?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, és szerintem én középen hekyezkedem el azon a skálán, ahol az egyik véglet a tudatosan tervezők, befektetők csoportja, másik véglet meg az aki az élményekre költ csak, ha van pénze elkti utazásra, akár hónapokra is elutazik, ha teheti. Ti hol vagytok ezen a skálán, mit gondoltok a jelenségről?

febr. 21. 12:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyre jobban egyetértek velük. Az ingatlan esélytelen akkor is ha a fizum 100%-át félreteszem, minden mást amire vágyok meg meg tudok venni. Oké nyilván van egy vésztartalékom, de azon túl minek takargassam a pénzem? Arra van hogy elköltsem.
febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
túl sokan aggódnak a jövőjük miatt. mi lesz velem,ha...stb. tipusú nondatok.így elfelejtik élvezni az életet.
febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó gondolkodás: egy kicsit, legalább rövidtávon kell gondolkodni a jövőn.
febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Én inkább haljak meg 50-60 évesen abban a tudatban, hogy addig is éltem az életemet, tele vagyok élményekkel és érdekes életem volt mint mondjuk 70-80 évesen azon agyalva, hogy eltelt az idő és nem csináltam szó szerint semmit.
febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%
Utolsóhoz annyit tennék hozzá, hogy remélem, mire én leszek 60 éves (30 körül vagyok most), addigra legális lesz az eutanázia, és nem kell majd kétes módszerekkel öngyilkosságot elkövetnem.
febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamelyest jól teszik, de közben azért a jövőre is kell(ene) gondolni.

Egyrészt, ki tudja, hogy lesz-e lehetőségük olyanra, mint amire most, egészség, globális gondok, háborúk, vagy valami hasonló nagy volumenű dolog miatt. Csak egyszer vagyunk fiatalok, még mondjuk nincs ott a saját család, könnyebben mozgunk, próbálunk ki új dolgokat, mintha ott lenne egy (kis)gyerek mellettünk. Szóval érthető, hogy most élnek a mának, most van itt a lehetőség, a pénz rá, elvégre nem lehet tudni, hogy a jövőben lesz-e még ilyen alkalom.


Ugyanakkor közben arra is kell gondolni, hogy azért a jövőnk is alapozzuk, ne éljünk fel mindent, legyen megtakarításunk, készüljünk fel arra is, ha valami gáz történik. (jó, erre mondjuk nehéz, mert pillanatok alatt történnek olyan dolgok, mint az orosz-ukrán háború, a Covid)


Én valahol középen lehetek ezen a skálán, mert azért az élmények, illetve a jövőm is fontos.

febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!