Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyivel jobb egy népszerűbb...

Mennyivel jobb egy népszerűbb embernek?

Figyelt kérdés

Én sose voltam népszerű, így gondolom mennyivel jobb azoknak akiket sokan kedvelnek. Az ilyen emberek sok lájkot és dicséreteket is kapnak, és az ilyen embereket nyilván a való életben is kedvelik, itt most ismerősökre gondolok, nem ilyen celebekre, meg ilyesmi.

Az egyik volt osztálytársam fodrász, megcsalta a férjét, sokszor kiírta a magánéleti gondjait, és mégis népszerű, akármit megoszt, sokan kedvelik. Engem meg még sokszor az sem lájkol, akit én lájkolok, és még születésnapomon se sokan köszöntenek fel, míg az ilyen kedvelt embereket meg sokan.


febr. 21. 13:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Varga Irén, vagy Tóth Gabi például "népszerű" emberek.. Szerinted irigyelni kellene őket?
febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki hogy éli meg. Alapvetően Szerintem rossz. De ez csak az én véleményem.

Aki népszerű az tele van programokkal, barátokkal ismerősökkel. Ezt nehéz összeegyeztetni a mindennapi élettel munkával, főleg ha gyerek is van, meg házasságban él az ember. Ez az állandó ide oda rohanás egész nap a telefont nyomkodás meg telefonálás, az baromi sok időt vesz el és a családot is megterheli ha van. Ha nincs család akkor is, hiszen az embernek nincs ideje magára stb.

Közösségi platform. Látszat. Tudod miért? Vegyük a like-okat meg a szülinapi köszöntőt egy kalap alá. Az ember nem beszél mind az összes ismerősével rendszeresen vagy pedig egyáltalán nem. Ez a like meg szülinap ezt 2 féle emberek adják. Azok, akik tényleg jelen vannak rendszeresen az életedbe és a másik akikkel régen jóban voltál most nem beszélsz velük vagy csak megszokásból reagálnak rád. A többi meg semmit nem reagál. Ennyi a közösségi média számok jelentése a háttérben.

Ne bántson téged ez a közösségi platformos dolog, mert nem a számok számítanak, hanem azok az emberek akik szeretnek és törődnek veled.

febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Arra akartalak bíztatni, hogy ne "lájk-kontextusban" gondolkodj és ne nézd, kit hányan lájkolnak, hanem élőbeni, minőségi kapcsolatokat építs, de ha te ezt nem szeretnéd, én ugyan nem eröltetem. Akkor marad továbbra is a lájkvadászat meg a mások profiljának sasolásával időtöltés meg az irigykedés.
febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

Amúgy meg lehet, hogy az adott ismerősödnek van 1500 ismerőse.

Neked meg 200.

És nem, ő se ismer 1500 embert, csak ismerősöket gyűjtött.

És vannak azok az emberek akik boldog boldogtalan képet - posztját is lájkolják kommentelik.

Próbáld meg valahogy az önértékelésed rendbe tenni.

Én pl kikapcsolom a születésnapom, hogy ne jöjjenek a hülye üzenetek olyan emberektől akiket ismerek de igazából amúgy semmit nem beszélünk egymással.

febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha jól tudja kezelni a helyzetet, akkor rendben van.
febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én csak azért szerettem a népszerűséget, mert nagyban megkönnyítette a csajozást. De amikor az ember megunja, hogy minden héten mással van egyedül, és állandó partnerre vágyik, teher lesz a népszerűség is.
febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kell a francnak a népszerűség, hogy a Blikk, Bors, meg minden kutyafasza újság rólam cikkezzen..
febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A legjobb haverommal minden nap sülve főve együtt lógunk, de facen sose likeolunk egymásnak semmit.

Amúgy ismerek népszerű embert a baráti körömben, kb 2-3 like-ot kap neten, élőbe pedig ő van a középpontban mindig.

febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

6: Van olyan ismerősöm, akit rengetegen lájkolnak. Az életben mindenki messziről elkerüli. Egy zavaros életű, balhés ember. Aki nem ismeri, csak online, vagy nem közeli ismerőse, így nem sokat tud róla, annak lehet szimpatikus, a képei miatt, stb. De aki ismeri az tudja, hogy milyen.


A szülinapi köszöntés meg baromság. Nekem nem is nyilvános. Így azok köszöntenek meg, akik valóban a közeli ismerőseim, család, akik tudják, hogy mikor van. Az mire jó, ha pl. a 15 éve nem látott osztálytárs, aki egyébként sem volt a legjobb barátod, odaveti, hogy boldog szülinapot?

febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egy népszerű emberről pozitív dolgok is elég gyorsan tudnak terjedni, a negatívakról nem is beszélve, az pedig elég nyomasztó lehet, ha egy rakat ember képben van rólad egy csomó dolgot illetően, amiket nem feltétlenül te mondtál el nekik. Én mondjuk nem örülnék annak, ha sokan a magánéletemről csámcsognának. Hiába nem rossz dolgokról van szó.


Van olyan népszerűség, ami online van, akkor olyan is, ami offline, illetve ennek a kettőnek az együttese, én mégsem örülnék egyiknek sem. Nem is szeretek a figyelem középpontjában lenni, szerintem hamar le is szívna, ha bárhová mennék, valaki leszólítana és 20-30 perces beszélgetések kerekedének belőle rendszeresen. Nem arról van szó, hogy nem akarok közösségi életet élni, vagy idegesít, ha valaki beszélgetni szeretne velem, csak engem zavarna, ha rendszeresen megtalálna valaki így.


A netes reakciók, szülinapi felköszöntések pedig nagyon csalókák, és nem is igazán tükrözik a valóságot. Nekem is nem egy olyan ismerősöm van, aki minden évben felköszönt szülinapomkor, az utcán meg tök lazán sétál el mellettem, vagy épp reagál 5-6 évente a profilképemre (mert ilyen sűrűn váltogatom).

Még gimis legjobb barátnőm volt úgy, hogy rendszeresen "szívecskézte" a menők FB posztjait, mert ő is menőnek akart látszani, vágyott a figyelmükre. Pedig köszönésen túl nem jutottak, szóval ilyenek is vannak.

márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!