Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önfejlesztő, önismereti...

Önfejlesztő, önismereti kurzusoknak, coachoknak ez a módszere mire jó, hogy fogj egy papírt és írj 5-10-20 pontos listát magadról erről, arról?

Figyelt kérdés
Csak én tartom ezt hülyeségnek és feleslegesnek? Másrészt ha nem tudok felsorolni pl 10 jó tulajdonságomat akkor mi van? Pont azért mentem coachoz és fizetek hogy segítsen ebben, vezessen rá de ehelyett csak ilyen feladatokat ad és leszid ha nem tudom.

febr. 23. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha leszid, akkor az nem coach. Egy normális szakember nem csinál ilyet.
febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A tréner nem pszichológus nem fog pszichoterápiát tartani neked, hogy miért is nem tudsz 10 jó tulajdonságot felsorolni magadról. Az önismeret pont erről szól,pl; ha nem tudsz 10 jó tulajdonságot felsorolni magadról, akkor gondod van az önbecsüléseddel és az önértékeléseddel. Senki sem fogja helyetted belerakni a munkát helyetted és megtanulni a jó tulajdonságaid alapján építeni az életed. Vagy hogy gondoltad, miből akarsz építkezni? De ha már 3 dolgot felsorolsz, akkor indulj el azzal a hárommal, hogyan tudod kamatoztatni az életben. Viszont 5-10 tulajdonság felsorolása akkor is az alapja az egésznek, még ha nehéz is. Enélkül nem tudsz önfejleszteni.
febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ja, hogy leszidott a coach! Hát az nem való semmilyen segítő munkába, keress másikat!
febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy lehet, hogy nem is szidta le, csak a kérdező értelmezte szidásnak. Persze, hogy feladatokat ad, ezzel segít. A munkát neked kell elvégezni, ő csak irányt mutat.

10 jótulajdonsága mindenkinek van. Tessék nekikezdeni. Pl rendet tart maga körül, megbízható, udvarias, barátságos, szorgalmas, rendszeresen látogatja a nagymamáját, jól tud síelni, be tudja osztani az idejét ...

febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Mit akarsz elérni? Mi a célod? Miért jelentkeztél be a coach-hoz? Nem hinném, hogy a tutujgatós hozzáállás lenne jó. A legtöbbet szeretné ő is kihozni belőled, de ehhez neked is akarni kell.

Ha készítesz egy olyan listát, amit mondott, akkor rá tudsz látni arra, hogy milyen értékek vannak benned, amire építkezhetsz.

Nyugi, végezd a feladatokat!

febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam "Pont azért mentem coachoz és fizetek hogy segítsen ebben, vezessen rá "

Ha segítség nélkül is menne akkor vettem volna egy könyvet és írkálnám a listákat magamtól. És ez nem azt jelenti, hogy nem akarok dolgozni magamon, de kell(ene) a segítsége.

febr. 23. 20:58
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es, hát szerintem a "bxssza meg akkor mi a fxszt csinált" eléggé leszidásnak tűnik. Ez volt a reakciója mikor megtudta, hogy a kiadott listát nem tudtam megírni, mert csak 3 tulajdonság amit le tudtam írni magamról.
febr. 23. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, hát ha ilyen, akkor abban a pillanatban állsz fel, és hagyod ott. Fizetés nélkül. De ez semmilyen módon nem jelenti azt, hogy minden coach tahó. Mint ahogy nem is minden pszichiáter Csernus.
febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!