Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mekkora részének...

Az emberek mekkora részének nem fontos, hogy mindenáron kertes házban lakjon?

Figyelt kérdés

Én azt látom, hogy a kollégáim közül mindenki kertes házat akar és inkább széthitelezik magukat évtizedekre, de ezt muszáj megvalósítaniuk. Nekem úgy tűnik ez egy ilyen státusz szimbólum is, hogy valakinek háza legyen és aztán, ha építkezik is, az aztán a non plusz ultra. Pedig azt is látom, hogy mennyi idegeskedéssel, stresszel jár egy építkezés meg nyilván rengeteg pénz kell hozzá.

Viszont régen is sok ilyen ember volt, nagypapám is örökké ezért verte a mellét, hogy ő házat épített és hogy bezzeg én erre nem leszek majd képes, valószínűleg ez is benne van, hogy nem annyira vonz az egész. Amúgy meg legyünk őszinték, hogy sokszor indokolatlanul nagy házakat építenek az emberek, mert arra számítanak, hogy majd, ha a gyereke felnő, ő is oda jön lakni. De legtöbb esetben a fiatalnak esze ágában sincs ott lakni, elmegy, éli a külön életét és ott marad a nagy ház két idős embernek, amit nehezen tudnak fenntartani. Akkor már nem jobb lett volna egy lakásban lakni és azt a pénzt, amit házépítésbe öltek, befektetni valami másba? Vagyis én így látom inkább, de a legtöbben így ismerkedésnél is azt mondják, hogy csak házban tudják elképzelni az életet és arra kell mindenképpen törekedni.



febr. 24. 13:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Többségüknek valószínűleg nem fontos.

Egy jó kertes lakás eleve méregdrága, putriban meg senki sem akar élni. Olcsóbban vehet városban egy használt lakást valamelyik panelban. Az emberek többsége egyébként is városlakó.

febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Sokaknak, ez az ilyen tipikus elképzelt ideális élet, hogy kertes ház, gyerek, kiskutya, stb.

Én nem akarnék, csak ha nagyon jól menne, annyira, hogy tényleg fullos legyen a kert, szép terasz, ahol lehet grillpartyzni, medence, stb. + kertész, mert nekem a kerti munka offos. Olyan kertes házat akarnék csak, amit tényleg ki tudok használni szórakozásra, csak azért nem kell, hogy kint tudjak kávézgatni, mert erre tökéletes az erkélyem is.

febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos.
febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Kertes házban nőttem fel, kertes házban laknak a nagyszüleim, anyám, apám, húgom, nagybátyámék. Igazából az egész családban én vagyok az egyedüli aki nem kertesházban lakik. Nekem sokkal jobb így, mert nem kell foglalkoznom a kert rendben tartásával. Anyám férje már a negyedik fűnyírójukat vásárolta, minden évben gyepesít, metszi a sövényt stb. Nekem ez nem hiányzik. Így is van akkora a lakásom mint egy kertes ház, ugyan úgy tégla építésű, vannak erkélyeim, szomszédokat egyáltalán nem hallom. De nincs az a nyomás hogy rendben tartsak egy kertet is és nem kell havat lapátolnom. Nem hinném hogy egyedül vagyok így, hogy semmi pénzért nem költöznék kertes házba
febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

"sokszor indokolatlanul nagy házakat építenek az emberek, mert arra számítanak, hogy majd, ha a gyereke felnő, ő is oda jön lakni"


Ez ma már egyáltalán nem jellemző, a rendszerváltás előtti időkben építettek inkább többgenerációs házakat. A kertes ház előnyeit meg sorolhatnám, de tök jó, hogy ha foglalt a WC csak kimegyek és elintézem a fűzfánál :)

febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk fontos volt, hogy legyen kert. Szeretünk kertészkedni meg veteményezni, tele van a kert gyümölcsfákkal meg madárcsicsergéssel. Persze sok a munka vele, de én nem bírom a panelt, megbolondulok benne. 5 évet bírtam Pesten.
febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Mert szeretünk a természetet, legalább a sajátunk lesz, kézzel alakíthatjuk kedvünk szerint a kinézetet.
febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Kertes ház addig jó amíg fiatal valaki. Amíg folyamatosan tudja a házat renoválni milliókért.

Ajtók, ablakok, szigetelés, fűtéskorszerűsítés, klimatizálás, tető csere, napelemek, kert rendezés, locsolás, kerítés építés..... sorolhatnám napestig.

Attól kezdve amint megöregszik az ember, egyre kevesebbet tud dolgozni, kevés a nyugdíja, onnantól az egész ház egy hatalmas probléma lesz. Egy kertes házat állandóan renoválni kell, mindig van mit csinálni a ház körül. Tudom miről beszélek, mert az idős szüleim pont ebben a problémában vannak benne. De eladni nem akarják, mert öregek, ragaszkodnak hozzá.... nem lehet velük mit kezdeni (kényszeríteni nem lehet őket).

Igen, jó egy kertes ház amíg valaki fiatal, munkaképes (van elég pénze), van ideje folyamatosan a házzal foglalkozni. De mi lesz később?

Mikor a fiatalok elköltöznek oda ahol munka van (főváros, külföld), akkor tényleg borul a bili ha egyedül marad a nagy házban az aki már nem tudja egyedül fenntartani a házat, kertet. A környékünkről is elköltözött majdnem minden fiatal (a munka miatt), pedig családi házas övezetről van szó (kisváros). Hiába vannak szép nagy házak, ha nincs munkalehetőség.

febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Nekem csak nyűg lenne a kert. Persze másoké tud tetszeni, de nekem csak akkor kellene, ha lenne pénzem kertészre is, aki rendben tartja. Se időm, se kedvem ilyesmire. Viszont panelba sem szívesen költöznék (valaki azokat említette), mert ott meg más problémák szoktak lenni. Számomra a régi belvárosi társasházak lakásai az ideálisak, legalábbis amíg még fiatal vagyok.
febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
nem kötelező hatalmas kertet venni, lehet csak füves legyen a terület, így kevesebb meló.
febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!