Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalásnál miért...

Gyerekvállalásnál miért (volt) fontos nektek, hogy mindenáron legyen "saját" lakás? (Hitelesre gondolok elsősorban)

Figyelt kérdés

Akik vettek, nem bántátok meg azóta? (Pl. nagyot növő kamat, elvesztett munka, változó igények többedik gyerek miatt, rossz szomszédok, stb.).

Nem pont, hogy a saját lakás vásárlása a nagyobb kockázat? Mert az csak egy dolog, hogy albérletből kirakjatnak, és nehezebb gyerekkel másikat találni, de mégiscsak nagyobb rugalmasságot ad, és nem kell 15-20 évig fizetni a banknak a kamatot, ami ennyi erővel ugyanolyan "kidobott" pénz, mint az albérlet.



2016. jan. 1. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár szerencsére nem hiteles, de a saját lakás minket nem tesz rugalmatlanná. A párom munkája miatt jelenleg is albérletben lakunk, a sajátot pedig kiadjuk, ha pedig bármi történik, van hova menni és van mihez nyúlni.
2016. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt fontos, mivel albérletbe született az első két gyermekünk. (BP, 11.KER.) AKKOR még 50 ezret fizettünk. Ma már kb 120 lenne a bérleti díj. És ugye ez nem hitel csak albérlet. Nem tudom hallottál e róla, hogy milyen brutálisan megemelkedtek az albérletárak. Három kisgyerekkel pedig szinte kizárt lenne, hogy találjak lakást, amit kiadnának..

Mi tudtunk venni családi nagy kertes házat Pest megyében szocpol nélkül hitelre, de nem 120 havi fix kiadásunk, hanem 49 ezer. Igaz 20 évre eladósodtam, de egyszer teljesen az enyém lesz a ház, míg ez az albérletről nem mondható el...és a gyerekek öröklik. Jelenleg sokkal jobban járok, hogy 130 nm es családi házban nevelem a három gyerekünket, mint, hogy nyomorogjak egy 60 nmes albérletben 120 ezerért. Igaz akkor nem a banknak fizetném a kamatokat, hanem valaki más zsebét tömném...

2016. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját lakás nem tesz rugalmatlanná, nekünk van egy kis lakásunk. A kis lakások egyébként mindig nagyon pörögnek ezen a környéken (Bp)


Kiadtuk, abból fizetünk egy nagyobbat máshol, gyereket is ide vállaltunk. És rendesen adózunk is utána. Ha valaki hitelre vesz, ugyanúgy kiadja, mondjuk az albérlőtől elkéri a hitel részletét.


A nővéremék hiteles lakást vettek, ők megbánták, mert nem merik kiadni és nem elég bátrak váltani, így nekik nem vált be.


Egyébként a saját ingatlan iránti vágyról vannak kutatások, amelyek kimutatják, hogy Magyarországon nagy az igény erre, kulturálisan, nem pedig racionálisan. Itt van pl. egy Eurostat felmérés: [link]


28N

2016. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
elottem szolokkal egyetértek. nekem is Budapesten van lakásom (nem hiteles) és ki van adva, mi pedig albérletben élunk (kulfoldon).
2016. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhelyen élünk egy 62 nm-es lakásban, nagyon megnyugtató, h a miénk. Hamarosan lejár a hitel, még pár év, és elmondhatom, h érdemes volt dolgozni, mert van valamink, ami a miénk és a gyerekünk megörökli. A havi törlesztő részletünk 45E, ugyanekkora, uilyen állapotú albérlet jelenleg 60E+rezsi itt. 6 évig albérleteztünk, köszönjük, elég volt, a saját lakás 1000x jobb!
2016. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha valami miatt költözni kell, mehetünk albiba, míg a sajátunkat kiadjuk, de legalább lesz vagyonunk és öröksége a gyerekünknek.

Egyébként én nem szeretnék egész életemben vándorolni, hanem hosszabb távra tervezek egy helyen, akkor pedig nem más zsebét szeretném tömni, hanem a saját kis otthonom után fizetni és azt úgy alakítani, ahogy szeretném, ami aztán az enyém lesz.

2016. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állam már megint azok zsebét tömi, akik saját ingatlant vesznek. 10+10 milliót is be tudnak zsebelni a közösből az ügyesek. Az albérletet közben megadóztatják. A saját ingatlan költséges és bizonyos értelemben kockázatos, de ezt a költséget és kockázatot az állam másokkal fizetteti meg. Ilyen körülmények között nem érdemes albérletezni, inkább ki kell kapargatni a közösből a gesztenyét, amíg lehet.
2016. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én úgy voltam vele, hogy a gyerekvállaláshoz saját lakás kell. Engem ne dobjanak ki családostul az utcára, mert a tulaj inkább most mégsem akarja kiadni. Meg aztán a hitelválság előtt közel annyit hagytam ott bérleti díj fejében, mint amennyi a hitel részlete lett volna. És az a végén az enyém lesz (most már az is).

A válságot nem láttam előre, és a "mentőakció" nélkül most nagy sz..ban lennék. Utólag visszatekintve egy kisebb lakást kellett volna vennem először, és úgy gyűjtögetni a pénzt nagyobbra.

Mindent összevetve nem bántam meg: most van egy saját lakásom.

2016. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár nem volt feltétlenül szempont a saját lakás, mégis úgy alakult, hogy sikerült vennünk (hitelre). Jobb ez így. Most a párom munkája miatt mi is albérletben lakunk, még nincs fél éve, hogy beköltöztünk, és márciusban el is kell mennünk, mert a tulaj így döntött, és kereshetünk újat. Összehasonlíthatatlanul jobb volt a sajátunkban lakni (ami még mindig megvan, de ki van adva), onnan nem rakhat ki senki, annyi szöget verünk a falba, amennyit akarunk, azt igazán az otthonunknak éreztük. Ezeket a bérelt lakásokat nehéz.
2016. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még valami. Ha a tulaj nem engedi bejelenteni az állandó lakcímet (nincs joga rá, hogy megtiltsa, de kit érdekel ez kis hazánkban), akkor megnézheted magad, különösen gyerekkel. Se TB, se orvos, se bölcsőde, se óvoda, de még egy könyvtárba se tudod beíratni a gyereket, mert mindenhol első a lakcímkártya.


Az albérlet legnagyobb kockázata a tulajdonos személye, és ez ellen a jogszabályok sem igazán nyújtanak védelmet. Ez a kockázat kisgyermekes családokra sokkal veszélyesebb.

2016. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!