Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fontos sok embernek...

Miért fontos sok embernek hogy mindenáron különbnek érezze magát és ezt bizonygassa? Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni?

Figyelt kérdés

észrevettem sajnos hogy sok embernek elmondani nehézségeket az életünkből azért nehéz, mert van egy olyan embertipus, aki örül annak ha a másiknak valami szar, és ezt kapaszkodónak használja arra hogy ezáltal is magát érezhesse különbnek, mert legalább neki ez nem szr az életében. ők azok akik megértést nem igazán tanusitanak, inkább örülnek a más bajainak.


hogy lehetséges az hogy ilyen létezik? és hogy még hangot is ad az ilyen ennek? azt élvezik, hogy ezáltal is többek lehetnek a másiknál. Holott az a másik ember meg lehet másban jobb vagy sikeresebb mint ő, de ezek mindig csak azt hangoztatják amiben ők jobbak vagy sikeresebbek, a saját hibáikat vagy kudarcaikat soha meg sem emlitenék.


oké hogy az ember óvatosságból már nem mond el mindenkinek mindent, ez igy is van rendjén, mert nem tudni hogy mikor találkozunk össze egy ilyennel.


de mégis amikor valakin ezt érezzük meg hogy ilyen ember, hogyan kezeljük őt, és mit csináljunk vele?



#beképzeltség #gőg #dicsekvés #különbnek képzeli magát #felfuvalkodottság
2016. febr. 27. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Sok lehetőség van mik miatt ilyen lehet valaki.

Nem ez lényeg, az, külvilág mit tesz e féreg gondolkodásmódról szoktatásért.

"hogy lehetséges az hogy ilyen létezik?"

Agymosás miatt.

"hangot is ad az ilyen ennek?"

Olyan buta, tudatlan, észre sem veszi, még kellemesebb neki ha másokkal megoszthatja, mások tudomást szereznek róla...., stb.

"amikor valakin ezt érezzük meg hogy ilyen ember, hogyan kezeljük őt, és mit csináljunk vele?"

Kinevetjük és elsétálunk majd többé nem beszélünk vele.

Nagyon egyszerű s gyakorlatban is működik.

2016. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire gondolsz. Amikor olyat olvasok, hogy felnőtt ember nem mer a párja nélkül és/vagy sötétben aludni, nem is az, hogy jobbnak érzem magam, de normálisnak.
2016. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Föleg a pénz által okozott felsobbrenduseg éreztetésére gondolok. Hogy amugy valaki egy csicska, pl szerencsetlen volt a csajozasban de kesobb gazdag lesz es kigyurja magát, de ugyanugy csicskaarad es nem marad más neki csak a merci terepjarojára meg a legnyomást méro magashegyi órájára dicsekedni, es ö lesz veled elutasitoert nem dobod el a kocsijától az agyad. Speciel pont a fonokomre gondolok.
2016. febr. 27. 20:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Szoval nekem nem jon be mint ferfi, es zgy ezrem hogy ezert villog a kocsijával meg a bringájával mert ezzel akar nekem imponálni de engem meg nagyon nem èrdekel. Es pl lebénázta az én beingámat, meg azota amióta nem dobtam el magam a kocsijától elutasitó lett velem. Tobbszor tett olyan kijelentést ami arra utalt hogy én hozzá képest egy kis senki vagyok.
2016. febr. 27. 20:34
 5/13 A kérdező kommentje:
De persze mindenhol előfordulnak ezek. Angolra jártam, ott 10 főből 5 ilyen nagyképu volt.
2016. febr. 27. 20:36
 6/13 A kérdező kommentje:
És dajnos nagyon isegesitenek ezek az emberek. Meg kellene tanulnom valahogy kezelni őket. Mi a titok?
2016. febr. 27. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Az ilyen emberek nagyrészt önértékelési problémákkal küzdhetnek, vagy enyhe depresszióban szenvedhetnek. Mindenképpen valami lelki háttere van a dolognak. Nem tudják magukat elfogadni, ezért csak úgy képesek boldogak lenni, hogy látják másokban a hibát. Örvendenek más nyomorának, mert így az övéké kicsit enyhítődik. Az ilyen emberek viszont maguk alatt vágják a fát.


Fontos tudni, hogy a problémákat, személyesebb gondolatokat, csakis a legjobb barátoknak szabad elmondani. Ez általában 1-2 személy egy átlagos ember életében, azok akikről tudjuk hogy igaz barátaink, és mindenben mellettünk állnak.


Ajánlom, hogy felszínes barátoknak ne mondj el semmi bizalmasat, maradjanak meg a felszínes témák.


Kezelni sehogy sem kell őket, csak megkímélni a bizalmas infóktól. Ha nem tudod ezt megtenni, akkor kerüld a társaságukat.


Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember arra törekszik, hogy igaza legyen, mert ez a titka annak, hogy sikeres legyél az életben. Ez teljesen normális.


De aztán, amikor az ember azon kapja magát, hogy nincs igaza, és ez ellentétben áll azzal, hogy igaza KELL, hogy legyen azért, hogy sikeres legyen, akkor belemehet egy olyan gondolkodásmódba, hogy azért is igazam van, és be fogom bizonyítani azzal, hogy megmutatom, hogy ahogyan én csinálom, az a helyes. És újra és újra elköveti ugyanazt a hibát/rossz dolgot stb. Még erősebben próbálkozik.


Azoknak az embereknek, akiket említesz, nincs igazuk (illetve senki nem érezteti velük, hogy igazuk van). Ez történt a példádban is.


Ha egyszerűen azt mondtad volna a főnöknek, hogy "hú basszus ez igazán jó verda, remélem nekem is lesz egy nap." Akkor ezzel megelégedett volna, és nem próbálná (vagy kevésbé próbálná) még mindig azt bizonyítani, hogy mennyivel jobb ő azzal, hogy te mennyire rosszabb vagy.


Azzal, hogy érezteted a másikkal, hogy mennyire igaza van, meg tudod szüntetni (vagy enyhíteni tudod) náluk azt a kényszert, hogy irracionálisan igazuk kell, hogy legyen.

Az, hogy azt próbálja éreztetni, hogy "jobb nálad," szintén bele esik ebbe a kategóriába.

Most függetlenül attól, hogy tényleg ezt gondolod vagy sem, ez egy módszer ennek a kezelésére/enyhítésére.


Másrészről, meg kerüld az ilyeneket amennyire lehet, és kész.

2016. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszotokat, érdekes dolgokat irtatok. regálnék :)

1. sajnos nem mindig lehet őket kerülni, mert egész nap együtt vagyunk, és előrukkolhat bármikor az otthoni konditermével, vagy a lovaival.

2. ha még rá is dicsérsz, szerintem annál jobban csinálni fogja, sajnos ezt már kipróbáltam.

3. az a baj, hogy engem ez a viselkedés felzaklat, és úgy érzem vissza kell szólnom. hogy fontos-e kiállni magunkért, és nem hagyni magunkat? vagy azzal csak gerjesszük a bennük kitörni vágyó versengést, és hatalmi harcot? ha meg ráhagyom, még az a baj hogy azt hiszi hogy elfogadtam hogy ő a "király", én meg a "béna".

2016. febr. 27. 22:13
 10/13 A kérdező kommentje:
elmondok egy párbeszédet, ami kiverte a biztositékot a napokban nálam. nagyon kérdezgetett baba ügyben. én meg mondtam, hogy emiatt nem kell aggódnia, mert nekünk nem jön össze olyan könnyen, csak lombikkal lehet gyerekünk, nem lehet természetes úton, szóval nem fogok egykönnyen eltűnni itt terhesen. erre oda állt az ajtófélfához, és közölte, hogy ők milyen szerencsések, mert nekik mindkét gyerek egyből jött spontán, és megkérdezte, hogy nekem ez nem okoz-e női önbecsülésemben károsodást. én meg azt válaszoltam hogy nem ugyanolyan az életünk mint előtte, de szerintem én ezt elég jól viselem. és vissza szóltam neki, hogy "hát kinek ez, kinek az. senkinek sem tökéletes az élete, valakinek ez a nehéz, és más nem, valakinek meg ez nem nehéz de más igen"
2016. febr. 27. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!