Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyire fontos az, hogy...

Miért ennyire fontos az, hogy mindenáron jobban nézzünk ki a másiknál?

Figyelt kérdés

Nem ez az első alkalom, hogy ez megtörténik velem, de sohasem értettem a miértjét annak, hogy miért annyira fontos, hogy a saját barátnőnk "legyőzzön" minket öltözködésben. A minap történt, hogy egy barátnőm részéről egy új társaságban egy összejövetelre voltam hivatalos. Megkérdeztem tőle, hogy mit illik felvenni, ki kell-e öltözni. A válasza az volt, hogy áhh semmi különleges, egy farmer, egy póló bőven elegendő. Amikor találkoztunk pedig azt látom, hogy rajta magas sarkú cipő, leggings meg ilyen nagyon csinos kötött ruha van. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem szólt, hogy ilyen csinin kell menni, akkor azt válaszolta, hogy én nagyon csinos vagyok így is. A társaságban amúgy mindenki más is ilyen nagyon szépen volt felöltözve. Én sem néztem ki slamposan, de mégis nagyon rosszul éreztem magam. Ez sajnos nem az első eset. Egy másik nő ismerősömmel is jártam már így. Sőt, mások is számoltak már be ilyenről. De sosem tudtam megérteni, hogy ez miért jó. Nem olyan rettentően fontos az öltözék, illetve nem mindig; de szeretek az alkalomtól függően csinos lenni, de a jóhiszeműségem miatt párszor már felültettek.


Veletek történt már ilyesmi?

22L


2010. okt. 18. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Én mindig olyan ruhában járok, ami akárhová jó, így ki tudom ezt védeni :) Csak szövetben meg olyan hétköznap is jó felsőkben meg alkalomra is jó felsőkben. Persze esküvőre nem így mennék, de ezek tényleg állásinterjútól kezdve a fodrászig mindenhová jók :)
2010. okt. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt már ilyen.

14/L

2010. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%
Mert mi nők irígyek és rosszindulatúak vagyunk. Alig várom, hogy jöjjenek az álszentek, hogy hogy mondhattam ilyet...
2010. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég furcsa szituáció, amit leírtál. Nekem, aki ilyen helyzetbe hoz, az nem barátnő. Velem még nem fordult elő ilyen, mi általában megbeszéljük a barátnőimmel, hogy ki mit vesz fel, ha buliba vagy valamilyen alkalomra indulunk. Nálam a barátságnál nincs féltékenykedés, örülök, hogy szép, csinos barátnőim vannak és ez oda-vissza működik.


26/N

2010. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg ilyenek a nők. Bár én nem tennék ilyet, kivéve ha valakit nem kedvelek.

Amúgy arra gondoltam, hogy talán azért csinálta ezt a barátnőd, mert volt ott valami hapsi aki tetszett neki, és ő meg neki akart tetszeni, és attól tarthatott, hogy ha te is csinin mész, akkor te konkurencia leszel, magyarán megmondva úgy gondolja, hogy jobban nézel ki nála.

2010. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nincsenek is lány barátaim csak fiúk,többek között ilyenek miatt...

fiúknál ilyet még sosem tapasztaltam...

23/N

2010. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
pontosan, ilyen igazi baratnoknel nem fordul elo.Mert orulunk annak, ha mind a ketten jol nezunk ki, es a pasik bomlanak utanunk:-)
2010. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok nő irigy és túl akarja szárnyalni a barátnőjét, más nőket (bár én nem nevezném igazi barátnőnek az ilyet).

Nekem volt olyan "barátnőm", aki mindig a legnevetségesebb ruhákat próbálta rámtukmálni, amikor mentünk bulizni. Kisminkelt, olyan fejem lett mint egy transzfesztitának. Megmondta, hogy ne mosolyogjak mellette (mert a barátai szerint szép mosolyom van). Ja és az önbizalmamat totál lerombolta, mert állandóan kritizált. Akkor túlságosan jóhiszemű voltam és mindent megcsináltam. 14 éves lehettem. Már 10 éve nem beszélek vele.

2010. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hozzáállás nem a barátságról szól, ő pedig pont ezzel bizonyította, hogy nem a "barátnőd". Több előttem szóló írt be hasonló élményről, és voltak szintén, akik korrekt barátnői kapcsolatokról számoltak be (tehát mégis létezik).

Én a helyedben adnék még egy esélyt neki(k), aztán ha még mindig előfordul az ilyen, akkor szépen leépíteném a kapcsolatot ("vagy megszoksz - de minek-, vagy megszöksz). Hidd el, vannak jóérzésű barátnők is.

2010. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tipikus noi szokas, jo vannak kivetelek, de akkor is. Masik ilyen a pletykaterjesztes...
2010. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!