Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem ijesztő a tudat, hogy...

Nem ijesztő a tudat, hogy halál után nincsen semmi?

Figyelt kérdés
Az élet könyvéből kiírják a nevedet. Elfelejtenek, még az emléked is elvész. Elveszíted a családokat, barátaidat, pénzed, vagyonodat. Mindent, amiért egy életen keresztül dolgoztál. Minden emléked szertefoszlik. Szerintem ez olyan szomorú.. De akkor mi végre létezünk? Miért nem lehet elmenteni az emlékeinket, szeretteinket egy másik inkarnációba? Vagy miért nem lehet a halál után újra leszületni a Földre?

febr. 25. 14:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Igazából nagyon megnyugtató gondolat. Számomra legalábbis.
febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
53%

Engem sokkal inkább zavarna a végtelen túlvilág, akármilyen jó is lenne.


A végtelen még jóból is sok.



Nekem pont az segít az életet megbecsülni, hogy nem tart örökké.

febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
2# De mi van, ha valaki szeretné magát kipróbálni egy másik életben? Mi van, ha szeretném kijavítani előző életem hibáit, hogy következő inkarnaciómban tökéletes életem legyen?
febr. 25. 15:01
 4/48 anonim ***** válasza:
82%
Számomra ijesztő próbálok hinni abban,hogy valami mégis lesz,de nehéz
febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%
Honnan tudod hogy nincs semmi? Senki sem tudja bizonyítani… Majd kiderül úgyis
febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk van egy gyerekkori jóbarátod, akivel sülve-főve együtt vagytok, téged nem frusztrálna a tudat, hogy a halál elszakít titeket egymástól? Itt inkább a lelki dolgok elvesztéséről beszélek.
febr. 25. 15:05
 7/48 anonim ***** válasza:
56%

3, Olyan, hogy tökéletes nincsen. Ha így lenne, hogy újra és újra élsz, míg minden tökéletes, az szerintem az biztos mód a teljes becsavarodásra.



Én szívesen átadom a világot egy behátárolt élet után a következõ generációknak. Nem kell mindent nekem csinálni, elég sokan vagyunk, nekik is kell a lehetõség.

febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ez az élet rendje, de ettől még nem érzem értelmetlennek. Ha jól csinálod a dolgokat, akkor nem csak megszűnsz létezni, lesznek emberek, akiknek pozityv hatással voltál az életére és akik még egy jó darabig emlékezni fognak rád. Lehetséges nyomot hagyni. A lakásod, vagyonod is tovább öröklődik és nem vész el. Amúgy sokan hiszen abban, hogy a halál nem a vég.
febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Az ember azért halmoz fel vagyont, gazdagságot, azért alapít családot, vagy ápol életreszóló barátságokat, hogy aztán a halál mindentől megfossza őt? Szerintem nagyon gonosz játékot játszik velünk valaki..
febr. 25. 15:10
 10/48 anonim ***** válasza:
59%
Sokak szerint a halál olyan mint ha valaki örökre elaludna. Én legalább is úgy fogom fel a halált, mint egy végtelen hosszú ön tudatlan alvás. És erre mindenkinél sor kerül. Ha elfogadod, ha nem.
febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!