Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántják, szekálják...

Miért bántják, szekálják folyton a furcsa, de jószándékú embereket?

Figyelt kérdés
Aki valami miatt furcsa, kilóg a sorból.. Mondjuk diszkalkuliás, Aspergeres, beszédhibás, introvertált, selypít, kancsal, törpenövésű, kissé teltebb, ilyesmikre gondolok, tehát amikről nem tehet az illető.. De alapvetően nem rosszindulatú, senkinek sem akar rosszat. Egyesek miért éreznek késztetést arra, hogy kigúnyolják, csúfolódnak vele? Miért okoz ez nekik örömet? Akkor inkább nézzék levegőnek, de mi értelme a piszkálásnak?

febr. 26. 09:40
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
80%
Leírtad, azért mert furcsa. Az emberek nem szeretik azokat akik kilógnak a sorból.
febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
72%
Mert a legtöbb ember gonosz, és szereti többnek érezni magát a másiknál.
febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
32%

Neked szerintem az értelmi felfogóképességeddel is problémád van. Mi abban olyan nehéz megérteni, hogy vannak olyan rosszindulatú emberek, akik direkt csinálják ezt, mert ők ilyenek, azt hiszik magukról, hogy ők tökéletesek és aki nem ilyen, őt lenézik, kigúnyolják?

Nem vagyunk egyformák. Ők ilyenek. Itt a te feladatod az, hogy ne foglalkozz velük, a véleményüket nézd levegőnek!

febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
1# De én akkor sem értem. Tegyük fel, hogy emberünk se nem rossz szándékú, se nem rosszindulatú. Nem kell vele barátkozni, nem kell a társasagát sem keresni, de minek kell szekálni, csúfolni őt folyamatosan? Mi ezzel a céljuk a bullyknak? Szerencsétlen gyerek meg a vonat alá megy miattuk...
febr. 26. 09:46
 5/50 anonim ***** válasza:
74%
Tudatalatt az emberek félnek /tartanak tőlük. Ösztön. Sajnos.
febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
42%
Mert így növelik az egójukat. Vannak maximalista emberek, mindenkinél jobbak akarnak lenni.
febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
#4 nem tudom pontosan mi az oka, de ez mindig is így volt, és valószínűleg mindig is így lesz.
febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
57%
mert irigyek,féltékenyek rá. a jó embereket mindig bántják.
febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

6# Ha az egójukat akarják növelni, akkor miért nem saját magukat fejlesztik a másik ember eltaposása helyett?

7# Értem és ha mindig is így volt és így lesz, akkor szerinted ez egy helyes, előremutató dolog?

febr. 26. 10:05
 10/50 anonim ***** válasza:
57%

#9

Kérdező, hiába pontozzátok le a 3. válaszomat. A legalapvetőbb dolgot akkor is képtelen vagy megérteni, attól, hogy ez nem helyes, lopni se helyes, mégis megteszik. Attól, hogy számodra valami nem helyes, attól még évszázadokon át ez így fog menni. A fejed tetejére is állhatsz, a beteg, "hibás" embereket akkor is ki fogja nézni a társadalom egy csoportja.


Miért foglalkoztat téged ez ennyire? Talán te is ide tartozol, te is valami fogyatékossággal rendelkezel és emiatt csúfolnak? Ajánlom keress fel egy pszichológust, aki segít neked átvészelni ezt a helyzetet és képes megértetni veled, hogy nem veled van a probléma, csupán engedd el az ilyen rossz emberek megnyilvánulásait, mert teljesen felesleges időt és energiát pazarolni rájuk.

febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!