Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyermekkorom óta elkísértek...

Gyermekkorom óta elkísértek ez a tulajdonságom, vajon velem született vagy kialakult?

Figyelt kérdés
A dolog abból áll, hogy ha valaki kedvesen szól hozzám, majdnem elolvadok tőle és rögtön a bizalmamba fogadom az illetőt. Sajnos tudom, hogy ez nem annyira jó dolog, mert sokszor megsebeztek már így, de nem tudok mit tenni az érzéseim ellen. Még azoknak is mindig megbocsájtok, akik életemben már belém rúgták. Lehet valami háttete ennek, vagy vele született tulajdonság? Nagyszülők között nőttem fel, ha ez számít.
febr. 27. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők nem voltak elég kedvesek veled? Simán lehet emiatt, na nem kaptál igazi szülői szeretetet, csak amolyan praktikus felnevelést.
febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mai napig is úgy viselkednek velem,ahogy akarnak telefonban is.Ha olyan napjuk van,normálisan beszélnek velem,ha meg valami miatt bosszúsak,akkor minek vettünk magunkhoz. Ilyen érzelmi labilitásban nőttem fel.
febr. 27. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor persze, emiatt simán lehet. Pszichológus, ha ez komoly gondokat okoz. De egyébként meg tudatosítsd magadban, hogy semmit nem jelent pár kedves szó, ki mit tapasztal, de én általában azt, hogy az emberek nagy része kedves, ha nincs okuk az ellenkezőjére, pláne eleinte egy idegennel, de ettől még simán lehet egy gonosz köcsög. :D Csak ez idővel derül ki. Próbálj egy kis emberismeretet gyakorolni, sokszor a hangsúlyon is lehet érezni, hogy csak álkedves valaki, illetve ha megnézed, másokkal akiket már régóta ismer, hogy beszél, ilyesmi.
febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kialakult, de úgy sejtem még korai gyerekkorodban, a szüleid hatására. Megfelelési kényszer, szeretethiány, és szerintem ami a legfontosabb, hogy téged valószínű feltételekkel szerettek a szüleid. Esetleg az is lehet hogy szüleidnél volt vmi fajta probléma, amiért nem voltak képesek a stabil és állandó, megbízható szeretetre. Egyébként részben egy cipőben járunk. Én ezt jóideje tanulom már kezelni, elméleti és gyakorlati oldal felől is megközelítve a kérdést. Manapság már nagyon nem ilyen vagyok, de ennek az volt az ára hogy voltak időszakok amikor a túloldalra is átlendültem. Szóval bíztatásképp mondom, van kiút, és tanulható ez az egész.


* pontosítás, látom nagyszülőkről volt esetedben szó, szóval fejben cseréld ki amit a szülőkről írtam nagyszülőkre. Mindig az első számú gondviselők hatása az, ami ilyenkor számít, tehát akik mellett felnőttél.

febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!