Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hideg vagy meleg vízzel...

Hideg vagy meleg vízzel mostok kezet, és miért?

Figyelt kérdés

febr. 28. 09:41
1 2
 11/17 wc papa ***** válasza:
100%
mi van a wc-kkel?
febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Hideggel.


Kézmosásra nem kapcsol be a vízmelegítő, ha mégis, nem ér oda a melegvíz addig érdemben.


Megszoktam, kellemetlen érzés is a meleg, munkahelyen is pöckölöm át a hidegre.



Nem a meleg fertőtlenít (a tűzforró fertőtlenítene), hanem a szappan.



Mellesleg olyan nincs, hogy "megfázás".

Ha istenesen átfázik valaki, akkor ok, rizikófaktor, hogy ELKAP egy felsőlégúti fertőzést. De erre a stressz, vahy a D-vitamin hiánya is rizikófaktor.

febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
12 Szerintem ezt mindenki vágja mára, de a hétköznapi neve akkor is megfázás, senki nem hívja felsőlégúti fertőzésnek, mikor szóba kerül, hogy beteg. :D
febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Kezet? Ne hülyítsél... Háromféle helyen éltem életemben. Az egyikben gázbojler volt, az úristen nem várta volna ki, hogy odaérjen a meleg víz. A másikban villanybojler volt, az meg eleve be se volt kapcsolva, csak nagyfürdés napokon. A hétvégi házban meg semmilyen meleg víz nem volt soha.

De ha bárhol lett volna is anno, anyám megpofoz, ha azt pazarolni merem, az egyszer biztos... Hányszor hallottam, hogy "le kell tudni rendesen mosakodni egy lavór hideg vízben is."

febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vízzel.
febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Hideggel, de ha nagyon hideg van kint, akkor langyossal. Így szoktam meg.
febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%
Melegben langyos, hűvösebb időben meleg. Nem szeretem a hidegvizes kézmosást, és időjárásfüggően szoktam langyos vagy meleg vízzel kezet mosni.
febr. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!