Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van öniróniátok? Mivel lehet/s...

Van öniróniátok? Mivel lehet/szabad viccelődni és mi a tabu? Van olyan dolog, ami már túllépi a poénkodás határát?

Figyelt kérdés
Mennyire veszed komolyan magad? Tudsz nevetni magadon? Egészséges az önirónia? Mi van akkor, ha valaki szélsőségesen túltolja az öniróniát? És az probléma, ha valakiben egyáltalán nincs ilyen? Hol a határa az egészséges viccelődésnek és mikortól megy át bullyingba? Hol van ez a vörös vonal?

febr. 28. 12:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy ez a személyiségtől is függ, hogy ki mit tart poénnak? Attól függ, hogy mennyire veszi magára a viccet? Vagy bizonyos normák határozzák ezt meg?
febr. 28. 13:01
 2/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Normális határokon belül, szerintem egészséges az önirónia, és szükség van rá.

Mondom egyből a saját példám:

nagyon jókat tudok röhögni a baklövéseimen /na persze a másén is/.

A hozzám közel állóknak még a viccelődést is elnézem, bár az alap, a Cyrano-féle gondolat:

"..mert magamat kigúnyolom ha kell,

de hogy más mondja, azt nem tűröm el" 😉

febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hangulat és emberfüggő.


Pl az egyik barátom nyugodtan anyázhat nekem bármikor mert nála csak poén, de másnál nem nézném jó szemmel

febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Önirónia fontos dolog pl ha valami ciki dolog történt velem és szoba kerül akkor inkább át veszem a szót és én mesélem el talán még vicceseben is

Igazából amit nem tolerálok ha valamelyik családtag kerül szóba


Illetve bár az nem rólam szól de azt nem viselem el ha valaki beteg embereken viccelődik az számomra megmutatja az adott ember

értékrendjét

febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Van öniróniám, de senkitől nem tűröm el, hogy csipkelődjön velem.

Az ÖNirónia, attól "ÖN", hogy én mondom magamról.

Ahogyan Cyrano mondja: "mert magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más mondja, azt nem tűröm el".

febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Viccnel tabu a masik megalazasa,lekicsinylese,a kulseje degradalasa,a nevevel viccelodes,a sertegetese.
febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az önirónia és viccelődés két teljesen különálló dolog.
febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 veterán vas ***** válasza:
100%

#7!

Embere válogatja!

Nálam gyakan megesik, hogy az öniróniát vicces formában tálalom.

(szerintem könnyebb megemészteni ha együtt vigyorgunk rajta, mintha siránkozok vagy sajnáltatom magam)

febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az emberek szeretik a 🤡okat?
febr. 28. 19:32
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nos, nem is tudom. Valakivel nevetni, építő, míg valakin nevetni romboló. Meg aztán, ha valamit elbaltázok, dühös szoktam lenni magamra. Pedig szeretem a viccet, mindenem a humor.
febr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!