Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők valóban rosszabbak a...

A nők valóban rosszabbak a "poénkodásban", mint a férfiak?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, folyamatosan azt tapasztaltam eddig a nőkkel kapcsolatban, hogy a humorérzékük, illetve a humoralkotási képességük jóval a férfiak szintje alatt van. Nekem ez egy általános, a társadalom egészére rávetíthető megállapításnak tűnik.


Ha megnézzük standuposok között jóformán alig akad nő és hát még azok se túl nívósak (Én speciel csak nagyon elvétve tudtam a poénjaikon derülni).


Kisiskolás korom óta a lányoktól semmiféle humorosságot nem tapasztaltam. Nem voltak viccesek, szellemesek az órákon, vagy a szünetekben, illetve osztálykirándulásokon. Extrém ritkán fordult elő olyan, hogy egy csaj benyögött volna egy olyan poént, amin az osztály szétröhögte volna magát.


Házibulikban, társaságokban a nők jóval a férfiak szintje alatt teljesítettek "viccesség" tekintetében.


Közösségi programokon, tanfolyamokon, stb ugyancsak analfabéta volt a legtöbb nő a poénkodáshoz. A legtöbb, ami tellett tőlük általában, az a férfiak viccein való nevetgélés.


Online térben, társkeresőkön is ezt tapasztaltam. A vicceimen jót nevetnek, de ők maguk képtelenek voltak legalább egy közepes erősségű poént összehozni, de még gyenge poénra se futotta. Meg persze volt, aki az iróniával, szarkazmussal, vagy bármiféle vicc formátummal is hadilábon állt.


Rövidebb-hosszabb párkapcsolataimban, illetve ismerősök, rokonok körében a nők minduntalan jóval esetlenebbül mozogtak a humorosság terepén.


Persze van kivétel, volt szerencsém tényleg jó humoralkotási készséggel megáldott nőkhöz is. Volt is ilyen barátnőm, de az összkép számomra akkor is azt mutatja, hogy a lányok/nők egyszerűen gyengébbek ebben a vicceskedés műfajban.


Amit leszögeznék, ebből véletlenül se azt akarom kihozni, hogy a nőknek ne lenne humorérzéke, vagy a férfiakéval egyenrangú, akár azt meghaladó intelligenciája. Ott van például a kommunikáció, abban a nők messze jobbak, mint a férfiak, meg még van jópár dolog, amiben a női nem teljesít jobban.



2022. máj. 11. 10:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Az ismerkedés katagória nem kérdések kiírására szolgál.
2022. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Akárhányszor feljövök erre az oldalra, mindig találkozok olyan kérdésekkel, amikben azt boncolgatják, hogy a nő mennyire sötét, ostoba, semmire való, gyenge. Vagy azok a szerencsétlenek, akiknek nem jutott nő, itt fejtik ki, hogy mennyire szemetek a nők, de ha pl. valakinek nem ír vissza egy csaj chaten, akkor is az jön, hogy a lányok mekkora szemetek. Most meg már a humorban is a faszik alatt állunk. XD Na el lehet menni a büdös francba!
2022. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem így van, sajnálom. Két lehetőség van. Az egyik, hogy annyira szexista vagy, hogy már csak azért sem nevetsz a nők viccein. Ismerek ilyen férfit, nem ritka sajnos. A másik, hogy nem érted a viccet, mert túl komplikáltak neked. Melyik kategóriát szeretnéd magadnak? Ha egyiket sem 31 évesen ideje lenne megértened, hogy a nők és férfiak nem két ennyire élesen elkülönült kategória. Vannak humorosabb férfiak és nők és vannak kevésbé.


Amúgy melyik az a sok férfi humorista akin jót kacagsz? A szomszéd néni? Bagi Iván? Hadházy? Ezek aztán baromi viccesek. Inkább kötőtűt dugnék a szemembe mint hogy ezeket a ripacsokat nézzem.

2022. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mossunk, főzzünk, mosogassunk, és még a férfivicceiteket is mi alkossuk? :))
2022. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Pedig ez így van, a stand-up szórakoztatók között 90%-os a férfiak aránya.

A nőknek nem kell megnevettetni a férfiakat a sikerhez, a férfiaknak viszont meg kell nevettetnie a nőket az esélyhez.

2022. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Mégis:

hogy tudtál leírni 22 sort egyetlen poén nélkül? :)

2022. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

5. És a 90%-ból mennyi amelyik tényleg vicces? Mert ha kettő férfi humoristát tudok mondani, aki vicces lehet sokat mondtam.


Véletlenül sem az lehet ugye, hogy egy női humoristának baromi magasan van a mérce, hogy bekerüljön a férfiak játszóterére, a férfi humoristák pedig a 88. Orbán paródiával is színpadot kapnak?

2022. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Minek mikor elég csak rátokmosolyogni?
2022. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

A nők talán azért rosszabbak poénkodásban, mint a férfiak, mert gyermekkoruktól arra szocializálják őket, hogy erősen fogják vissza magukat, "humoralkotási készségük"-et sokszor elsorvasztják, humorbefogadási készségüket pedig diszkrét formában gyakorolják.


Nekem fordított tapasztalataim voltak az évek során, nagyon sokszor előfordult velem, hogy nőként vicces, poénos (oké, általam poénosnak vélt) megjegyzéssel kellemetlen helyzetbe hoztam férfit. És most itt nem alpári, vagy gyeremeteg, hanem kvázi intellektuális töltetű humorról beszélek.

Nem jó érzés, na.

2022. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

A nőktől nem várják el a vicceket.

A férfiaktól feltétlenül elvárják, ha ha valaha is nőt akarnak. Ez is egyfajta problémamegoldó képesség, ami jól jön.

2022. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!