Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogyha eltörik...

Miért van az hogyha eltörik valami leginkább pl.: pohár, tányér, bögre, váza... akkor szinte túl traumatizálom magam és olyan érzés van bennem mintha meghalt volna valaki. Már a hangját is borzasztó hallanom. Ez egy fóbia vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Többször volt hogy anya eltörött valami poharat és annyira elkezdtem sajnálni hogy eltörött, hogy konkrétan elsírtam magam, közben ideges voltam anyára pedig emberek vagyunk hibázhatunk de valamiért még nagyon haragudtam rá.

febr. 28. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem történt még veled igazi tragédia, vagy pont az ellenkezője, annyi rossz dolog történt, hogy az idegeid full kész vannak.
febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodni én is tudok tárgyakhoz.


Például ha van egy mérőszalagom, használom 2 hónapig és esetleg valahol elhagyom... Már konkrétan a szemem kigúvadt ha le kellett olvasni róla a számokat úgy el volt kopva, a cégnél a polcon tízesével áll és szabadon vihető (ha konkrétan naponta cserélnéd sem lenne probléma belőle), mégis néha úgy csinálok, mintha a telefonomat vagy a pénztárcámat hagytam volna el, ami soha többet nem kerül elő.


A tapétavágó késem már 1 nap 10x szétesik a kezemben, össze-vissza szigetelő szalagozva van, de "sajnálom" kidobni, de szintén raklapon áll 1000+ darab a cégnél, én meg ezzel sz.rakodok :D


Bár azért el nem sírom magam, de tudok idegeskedni és bánkódni ha elhagyom vagy meg kell válnom tőlük, pedig a helyettesítésük 1 fillérbe nem kerül és instant ott van a vadi új.

febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Korábban kicsit hasonló voltam én is. Élettelen tárgyaknak "életet" adtam. Túlságosan ragaszkodunk hozzájuk, pedig tárgyak: más az összetevőik, mint egy embernek, nem hinném, hogy élnek, többnyire pótolhatóak.

Esetleg azért, mert valamiben próbálunk kapaszkodót keresni/találni az élet viszontagságai közt.

febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régen én is nagyon sajnáltam minden tárgyat. Akár kidobni akár tönkretenni véletlenül.
febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!