Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az provokáció ha egy pincér...

Az provokáció ha egy pincér szabadnapján beül az éttermébe ahol dolgozik, mint vendég és rendel-és árgus szemmel nézi hogy tiszta-e a tányér, van-e szalvéta, pontos-e a számla stb?

Figyelt kérdés

Úgy gondolja ha tőle ezt a főnöke elvárja, akkor ezt ő mint vendég is elvárhatja. És visszaküldi az italos poharat ha van rajta 1 ujjlenyomat. Elvégre tőle is elvárják ha épp szolgálatban van, hát ő is elvárja. És odarendeli a főnökét mint vendég ő megteheti és nála diktálja le a panaszát.

A főnökének persze nagyon nem tetszik kirúgással fenyegeti. Milyen alapon? mert beült az étterembe és mert (jogos...) kifogással élni?


2021. jún. 25. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Azzal mi a probléma, ha van 1 db ujjlenyomat a pohár falán? Szerintem minimum 2 db kell legyen rajta, hiszen valaki odatette eléd... Ez eléggé értelmetlen kukacoskodásnak tűnik, amit írsz, tökmindegy, hogy ott csinálod, ahol amúgy dolgozol vagy másutt.
2021. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Azzal mi a probléma, ha van 1 db ujjlenyomat a pohár falán?"


Az a gond hogy ha ezt NÁLA észreveszik akkor le van cseszve hogy miért nem figyel oda!!

OKÉ de akkor ha ő a vendég akkor neki se hozzanak ilyet ki! És bizony kihoztak...


de ez csak egy példa volt.

Őt lecseszik ha nincs kinn a szalvéta az asztalon, ha elfogy az ő dolga pótolni...

erre leültették őt mint vendéget egy csupasz asztalhoz. Na ?

vagy vele szemben szabad csak neki nem szabad?

2021. jún. 25. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem provokáció, hanem ostobaság.

Az ilyen munkahelyről ki kell lépni.

2021. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Általában sehol sem díjazzák, ha szabadnapodon ott töltöd az idődet. Hacsak nem egy kis vacak, párszáz lakosú tekepülésen laksz, nem igaz, hogy nincs ekég más étterem, ahova menj.
2021. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ekég=elég
2021. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
#4, ő direkt duzzogni ment oda, nem azért, mert nem lett volna más hely, ahova mehet... Óvodás szint.
2021. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Micimacko67 ***** válasza:
83%
Kerdező, a kollégáidat akarod szívatni? Nem lennék a helyedben utána...nem lenne életed tovább ott!!
2021. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet talalni mentalisan kevesbe serult, es nem veszelyesnek tuno alkalmazottat is.
2021. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#4 Ez mondjuk jó nagy baromság, amit írtál. Ha én normálisan beülök vendégként a munkahelyemre (tehát nem úgy, mint a kérdező), azzal még is mi a baj? Pontosan ugyanolyan fogyasztó vendég vagyok, mint bárki más. Persze nem tartom fel a kollégákat trécseléssel vagy ilyesmi.
2023. júl. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9: Egyszerűen nem szeretik. Meg elég furán néz ki, hogy az ott megkeresett pénzt ott költöd el, és utána részben megint kifizetik neked.

Oké, olyan persze lehet, hogy az embernek egy haverja vagy a barátnője mindenáron ott akar vele közösen enni a szabadnapján. Az egyik régebbi helyemen csinált ilyet egy kolléga, hogy a haverjaival ott evett. De előtte megbeszélte a főnökkel. Mondjuk őt sem értettem, miért pont ott esznek. Ez egy múzeum étterme volt, közepes kínálattal, tehát nem valami csúcskategóriás hely.

Illetve, amikor egy kaszinó éttermében dolgoztam, akkor ott a szakácsoknak volt olyan, hogy a munkaviszony alatt egyetlenegyszer ehetnek ott szabadnapon teljesen ingyen, egy ismerőst is hozhatnak. Ennek sem láttam akkora értelmét, az is közepes tucatétterem volt.

A lényeg, hogy alapvetően nem szeretik, ha egy dolgozó odajár a szabadnapjain. Pláne ha azt csinálja, amit a kérdező a kitalált sztorijában.

2023. júl. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!