Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan hely, ahol pl:...

Létezik olyan hely, ahol pl: tányér dobálásért fizet az ember stressz levezetésért, vagy mit csináljak, ha az apám nem fogja fel, hogy nem kell már nevelnie?

Figyelt kérdés

Egy filmben láttam, hogy az anya elvitte a lányát, és azért fizetett mami, hogy a lánya tányérokat kapva a falhoz dobálhassa.


Nos, drága jó édesapámtól kezdek kiakadni, gyerekként kezel, túlfélt, állandóan kritizál, és szerinte ez jó, hogy mindig megmondja a véleményét, mert ezzel tanulok és nevel. Bszki, mindjárt 19 éves leszek, már nem kell nevelnie! Illetve, ha tanácsért hozzáfordulok, akkor megköszönöm ha segít, vagy bármiért, de egyébként falra mászok, hogy mindenben ki akar javítani, még a szakmámban is (szoc gondozó és ápoló a szakmám, több vérnyomást mértem egy kórházi nap alatt, mint ő egész életében, mégis elkezdett kijavítani, és mire kapom fel a fejem, ő csak segíteni akar)!


Mit értek gyerekként kezel alatt? Amikor azt mondom, nem kóstolom meg a levest, a húsit, az édességet, a nemlétező tököm tudja mit, mondja, hogy költői kérdés volt, addig nyaggat amíg nem kóstolom meg. A fürdőben egy fogast nem rakhatok fel a szekrény oldalára, leszedeti + kioktat, leszid, ordibál, hogy mekkora h**ye és agyatlan vagyok amiért felraktam. Kioktat amiért a zsebpénzemből nem teszek soha félre (iskolai ösztöndíj, kb 30 ezer, amiből ő 10-et levesz, 20 jön nekem), mert mindig xarik valamit a kutya. Amikor erős fóbiám volt, hogy mások előtt nem tudok enni, ő mindig a számba rakott egy falatot, aztán ő sértődött be, hogy már megint jövök a hülyeségemmel, hogy utcán nem eszek. Több A4-es oldalt tudnék tele írni, ugyanis nap mint nap zajlik valami.


Mondtam már neki, hogy utálom, hogy állandóan kioktat, és kértem, fejezze be, mert nekem ezzel nem segít, de ő szent meggyőződéssel mondta, hogy így tanulom meg a dolgokat, ha nem lenne miért szólni, nem szólna, és így megkapom a negatív kritikát is, amiből tudok fejlődni, és minden egyéb, ami szerinte az ő igazát adja.


Most lesz meg a szakmám, következő évben kezdem az érettségit, utána még egy szakmát elkezdek, utána még egy szakma vagy egyetem, továbbá nem iszok, nem cigizek, nem drogozok, nem járok el bulizni, mert nem az én világom, tehát igazából semmi egetverő gond nincs velem. A kamaszkori lázadás is abból állt nálam, hogy amikor hozzám szólt, mogorva voltam, vagy azt mondtam, semmi bajom. Amúgy se engedte volna, hogy bármi komolyat tegyek, de nem is akartam.


Nem vagyok még kész felnőtt, de már nem érzem szükségét annak, hogy mindig az ő végtelen élettapasztalatával jöjjön, hogy lenne jobb. Úgy hiszem, a nevelés korszakot fölöslegesen teszi, mert már ez bennem kialakult, hogy mit teszek és mit nem, és szerintem nem lettem olyan rosszul sikerült.


2020. jún. 3. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ertem, h egyesek mit tudnak elvezni azon, ha szadizzak lelkileg a masikat. Ha valaki kiadja a feszkot veletlenul valakin az meg bele bele fer, de ha mar modszeresen szadizza lelkileg evekig azt megis hogy es miert? Es most itt nem csak apudra celzok. Apuddal semmit se tudsz csinalni, mert elvezi amit csinal. Ahogy nekem is elvezte a baratnom, ugyan ilyen roncs volt, mint apud. Semmi nem fog az ilyen szemetladakon ami torvenyes. Ha mar egyszer megengedte maganak ezt a hangnemet veled szembe akkor ez mar igy is marad es rohadt nehez lesz valtoztatnod. Mert csak ha felni fog toled akkor fogja max abbahagyni. Apud ilyen nyomoreknak szuletett, max elkoltozni fogsz tudni, megvaltoztatni nem. Az egyetlen dolog amiert szadizik teged: mert a beteg lelke elvezi. A sajat gyengesegeit probalja ugy elfedni, h teged megalaz es elnyom. Erti, hogy mit mondassz, de nem akar valtoztatni, mert nem erdeke. Es a te erzeseidre meg pont xarik, mat bocs. Koltozz
2020. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Ezen a tányérdobálós helyen már én is gondolkoztam, jó lenne, ha lenne ilyen.

Amúgy meg már 19 éves vagy szóval elköltözhetsz, ha akarsz, kollégiumba vagy albérletbe. De hogy az ő lakásukban szétfúrod a fürdőszobaszekrényt, és ezért rádszólnak, hát azt megértem.

2020. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem élvezetből csinálja. Nem mintha anyámat felmentené a tette alól, viszont az igaz, hogy neki is abból lett elege, amiért elment, hogy apukám a legjobbat akarta, mint nekem is, és nem minden létező dologban, de a lelkiekben, mint amiket írtam is, domináns. Tehát akaratlanul csinálja nekem a xart, mert jót akar, csak nagyon elbaltázva teszi. Plusz amikor megmondtam neki, hogy ez nekem nem jó, a véleményén ez se változtatott.


Nem végtelenül szeretném védeni, és nem mintha normális lenne, azt hiszem, amit csinál, csak ami igaz, az igaz, élvezni nem élvezi.

2020. jún. 3. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Vannak szub fiuk akik megengednek, hogy kitoltsd rajtuk a duhod. Asszem ashrakon van kulon duhongo szoba is :D
2020. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Semmi szétfúrásról nincs szó. Kínaiban vettem 80 forintért felragasztható akasztót, az van a konyhában is. Azt raktam fel a szekrény oldalára, de nagyon kiakadt.


Elköltözni nem tudok, még legalábbis nem + mivel kutyákat vállaltunk és miattam hoztuk el, nem sózhatom rá apámra, egyedül viszont még nem tudom fenntartani magam.


A lakás a miénk, az én nevemre van íratva, apám a haszonélvező, és csak ketten lakunk, anyám nem velünk él.

2020. jún. 3. 16:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Á az én személyiségem inkább a szub felé hajlik, és egyébként sem élvezem a domináns szerepet, legalábbis amikor valakit bántok, azt magamon is érzem, lélekben. Nem kellemes. xd De azért köszi. :D
2020. jún. 3. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél boxzsákot.
2020. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt láttam erről valami cikket, nem tudom működik-e még a hely. TV-ket lehetett szétverni, meg ilyenek
2020. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam boxzsákon, de aztán gyorsan rájöttem, hogy nem férne el, kicsi a szobám.
2020. jún. 3. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Legyen faterod a boxzsak
2020. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!