Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjem el kevésbé...

Hogyan kezdjem el kevésbé szeretni önmagam? 22/F

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az a problémám (tudom, kissé kacifántos), hogy túlságosan szeretem magamat.

Ezzel alapvetően nem lenne semmi gondom, csakhogy olyannyira szeretem magam, hogy pontosan emiatt utálom is magam, mert nem bírok mást jobban szeretni önmagamnál. Nem tudom értitek-e.


Hosszú önismereti utat kellett bejárnom, hogy erre a kissé bonyolult, de valójában végtelenül egyszerű dologra rájöjjek.


Emiatt nem volt sajnos még párkapcsolatom sem. Nem tudok senkit ennyire szeretni, mint magamat.


Tudom elég hülyén hangzik ez az egész. Biztos azt hiszitek viccelődöm. De nem. Nem tudom honnan ered ez a komplexusom, de nagyon elkezdett zavarni mostanában.


Mivel ugye utálom magam emiatt, ezért sem tudok mást őszintén szeretni, mert mégis hogy szeret az az ember, aki utálja önmagát?


Többször kérdezték lányok, hogy hogy nem volt még barátnőm? Nem az én szavaim: "mert helyes vagyok, jól táncolok, sportos/izmos vagyok és kedves.


Nem tudom őszintén a képükbe mondani, hogy túlságosan szeretem magam, hogy áldozzak az igényeimből egy lány miatt, és ezért utálom is magam.


Viszont szeretnék már egy barátnőt! Tudom... Tiszta ellentmondás vagyok.


Valakinek esetleg volt hasonló? Bármi tanácsot szívesen fogadok, amennyiben tényleg segítő szándékkal kapom.


Köszönöm, előre is!



febr. 29. 20:40
1 2 3
 21/23 Katona Dius ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kevésbé kellene szeretned önmagad. És nem is kell miatta utálnod önmagad. Tiszteled magad, beismered a hibáidat. Ez egy jó dolog. A legtöbb probléma manapság abból adódik, hogy sokan nem tisztelik önmagukat.

Én is szeretem magam. Ismerem a hibáimat (van bőven 😀), de ezek ellenére vagy inkább ezekkel együtt is szeretem magam. Azok az emberek, akik szeretik magukat, sugároznak egy bizonyos mértékű pozivitást. És szerintem ez jó dolog.

Nem kell mások igényeit a magadé elé helyezned. Igen, köthetsz kompromisszumokat, de az se jó,ha mindig csak a másik javát nézed.

Én is sokáig kerestem olyat, aki "megfelel" nekem. 10 éve vagyok vele együtt. 3 éve házasok is vagyunk. Meg kell találni az egyensúlyt. Meddig legyél önző, (mert annak is kell lenni, nem kell állandóan mártírkodni), és mikor helyezd a másikat előtérbe.

márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
64%
Szakits magaddal, soha tobbe ne talalkozzatok🤣 ha levelet irsz magadnak, ne valaszolj ra🤣
márc. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

" hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy sovány bokszoló akinek semmi izma nem volt, de jól tudott árnyékolni. Sovány kis sáska karjaival a kis fürőszoba tükör előtt a maga mérkőzésein mindenkit legyőzött. Gyakran megpuszilta kis kupac karizmát, de szép..., gondolta...

Aztán egy szép nap megtudta, mások a kezükkel lecsavarnak egy befőttes üveg tetetőt is, ami neki nem ment..., és még a lányok is....Akkor jött rá, az önbizalom nem elég csak mert hadonaszik a fürdőszoba tükör előtt, akkot még nem olyan erős mint mások, alapból " akkor jött rá, a ringben kell megmérettetnie önmagát, és kilépett a mérkőzés mezejére. Na akkor már tudta, hogy tényleg ő a bajnok, mikor sorra győzött le mindenkit...miért is maradtam le a fürdőszoba tükörnél, ennyi ideig, kérdezte önmagát"

márc. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!