Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapest vs vidék , különbség?

Budapest vs vidék , különbség?

Figyelt kérdés
Nem értem , hogy “ vidék” és Budapest között mi a különbség , emberi mentalitásban … esztergomi vagyok, világ életemben rengeteget jártam fel Budapestre , rengeteget buliztam , dolgoztam Esztergomban . Semmi különbséget nem vettem észre részemről , a budapesti barátaim és köztem sincsen különbség mentalitásban . Nem értem , hogy mi a differencia :D

márc. 1. 09:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Budapesten alig birok leszallni a villamosról pl mert fellöknek elsodornak a felszállók.

Vidéken sorakoznak a tömegkozledésnél is, es alap felszállás előtt leengedni azokat akik leszállnak.


Pesten le van sz.rva a másik ember. Egymásra se néznek levegőnek tekintik egymást. Vidéken nincs. Vidéken mindenki más dolgaval foglalkozik csak a sajátjával nem.

márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja. Ezt észrevettem de ezenkívül lofasz
márc. 1. 09:15
 3/21 A kérdező kommentje:
Pár komplexusos marha aki elhagyta vidéket, próbálja előadni magát, de általában ez önmagáról árulkodik.😁
márc. 1. 09:16
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

1. ez nem BP-specifikus. Én 25 éve Székesfehérváron tanultam és dolgoztam, a buszpályaudvaron fél óránként ment a "falujárat" az egyik kisvárosig.

Mindig tömve volt, az álláson 5 perccel indulás előtt mindig tömörültek és összepréselődtek az emberek, és jobbra balra lökdösődtek, amikor állt be a busz, mert mindenki oda próbált nyomakodni, ahol megáll az ajtó.

márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

4 én a fel-le szállásrol irtam.

Nekem kizárolag csap pesten kell küzdenem azon hogy letudjak szállni. Sehol máshol nem. Pedig több városban és kulfoldon is éltem már es rengeteg nemzetiséget is ismerek.

márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%

Esztergom az nagyon nem vidék.

Régi városka, ami szép.


De menj el ilyen Bp környéki tahókiára, ahol élnek 1000-en.

Itt a szomszédom kb a XIII századnál még megrekedt, csoda, hogy TV-je, meg áram van bent nála.


Sík egyszerű emberek, nem figyelnek egymásra, állati ösztön szinten kb mind.


Azért egy kultúrbunkó más, olyan is van, de annak talán volt gyerekszobája.

márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

5 nekem ez pesten sosem volt gond. Bár vátozhatott, 2010-ig laktam ott.


Vidéken a felszllással viszont az szokott még a gond lenni, hogy elől állnak mint a fax, hátul üres a busz, te meg nem tudsz felszállni, mert hátrébb nem menne a baromarcú.

márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 bróder válasza:

Videken ha szerencsed van a faluban vagy ahol laksz kisebb kozsegben, van kb. 2 - 3 magan meg egy haziorvos. A piacok talan jok, de mar szinte ugyanolyan draga mint a SPAR, nincs sok ertelme nekik sem eloallitani a termeket. Iszonyu pocsek tomegkozlekedes, ha kell akkor csak busszal tudsz (kiveve egy par varost) es az is csak 1x - 2x megy egy nap. A kocsi kotelezo peldaul bevasarlashoz mert olyan messze van.


BP-n bulik halmaza, elvezed ezeket, lemesz sarokra mar ott van 9 magan meg Lidl, aldi, Spar tobb fajtaja es INTERSPAR ami a legnagyobb elelmiszerek minoseget arulja. Ezeket videken nem tudod megvenni. Kocsi sem kell a bevasarlashoz, a tomegkozlekedes gyors, az 1-es baromsagot ir, etikett, hogy megvarjuk mig leszallnak majd mi megyunk fel. Az hogy videken nott fel es neki ez nem szokasa hat tegye fel maganak. A maganorvosok legnagyobb resze itt van, elerhetoek borzaszto konnyen, igen dragak, de videken is nagyreszt. Ha egyaltalan van az adott helyen es nem kell kocsi. Gyogyszertarak tomkelege is itt van. Rengeteg tavol keleti, francia boltok, kultura kozpont BP. Ezert is jonnek ide a legtobb turistak. Igen van hatranya, hogy Tarlos alatt elinditott epitkezes a Ferenciek teren mit munkalkodnak mar kozel 10 eve a jardan egy relytej. Igen, a nem elso felszallasu buszokon telen meg a 38 fokos melegben csoves fel szall a buszra (mert o se birja, es hova menjen, es ez sem mindennapos azert).


Lehetne meg sorolni BP elonyeit (nagyobb fizu, igaz dragabbak minimalisan a lakasok maguk, meg lakas berlesek), de mar unom az irast szoval innentol nezzetek utana, hogy BP vs videk. A lista mehet meg tovabb de nincs kedvem az osszeset leirni. BP elonyeivel.

márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Könnyű kábítószerhez jutni. Talán ezt tudnám felsorolni Budapest egyik top előnyeihez.
márc. 1. 10:19
 10/21 bróder válasza:
Ezt a "top"-ot mire alapozod? Akarhogy nezzuk a megyek szama tobb, mint Budapest megye. Intuicioval sem jon ki ez az allitas. Ismerosom videken Nogradon, masik meg Veszpremben ecstasyzott meg kokainoztak most akkor mondjam, hogy videk a top ebben? Egyebkent meg Balaton fesztivalok? Hollandok tomkelege megy, es hozzak a drogot. Ide meg a hajogyari szigetre, ez kb egal.
márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!