Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapest és vidék között...

Budapest és vidék között mekkora különbség van álláskeresés szempontjából?

Figyelt kérdés

Pl:

Budapest-Győr

Budapest-Békéscsaba

Budapest-Pécs

Budapest-Miskolc


Hol meddig keresgél az ember amíg talál "normális" melót?


jan. 25. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem településtől, hanem az adott szakmában vett kereslet-kínálattól függ.
jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Óriási.


Én villamosmérnökként az egész megyében 4 céget találtam, ahová jó lett volna a végzettségem, pedig ez a szakma a legkeresettebbek között van. Mondjuk ez egy elég csóri megye. Budapesten százával láttam hirdetéseket.

jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Milyen munkakörben keresel? Csak kíváncsiság. Én célgépes területen pont fordítva tapasztalom.
jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 nem munkakörre értettem, hanem bármilyen olyan állásra, ahová villamosmérnököt keresnek. Ettől függetlenül persze megyéje válogatja. Egy Fejér Gyms, Veszprém, pláne Pest megyében teljesen más világ van, mint pl Baranyában, Tolnában, vagy Békésben, Nógrádban.


Célgépben talán igazad van, ilyen területén én is inkább vidéki álláshirdetéseket látok (néha csak úgy szoktam nézni, h mi a helyzet a piacon)


Budapesten mérnöki vonalon sokkal több az állás, de sokkal több a munkát kereső személy is, mert a BME meg az OE százával önti a mérnököket a piacra. Én vidéken dolgozom, szerencsémre a fent említett 4 állásból pont volt olyan, ami az érdeklődési körömmek és szakirányomnak megfelelő, de ha ide nem vették volna fel, akkor költözöm kellett volna. Amúgy mérnöki területén úgy látom, hogy vidéken sokkal nagyobb eséllyel vesznek fel egy állásra, mert nem nagyon van jelentkező. Nálunk konkrétan el is mondták, hogy a budapesti telephelyre sokkal könnyebben találnak mérnököt, mint a vidéki telephelyre. Ettől függetlenül persze ha nincs a környéken olyan munka, ami fekszik neked, akkor ez nem fog segíteni. Beagyazott rendszerek pozi pl csak Budapesten van.

jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Köszi a választ. Valahogy én is így látom az arányokat, lehetőségeket.
jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Örömmel látom, hogy egyre több ember szeme felnyílt, és nem mindenki hiszi már el a budapest-maszlagot, hogy ott több a munka meg magasabbak a fizetések.


Persze, sok ott a gagyi, szarul fizető aljamunka, amit senki nem akar betölteni, illetve magasabb az átlagfizetés, mert minden miniszter, államtitkár, multi vezető, ügyvéd...stb. fizetése ott van elkönyvelve, de egy átlag beosztott alkalmazott szempontjából ez tök lényegtelen.


Általánosságban nehéz megválaszolni, mert erősen függ a szakterülettől. Gazdász állásból lehet, hogy több van a fővárosban, de pl. műszaki értelmiségiek számára halott hely Budapest, Kelet-Magyarországon konkrétan az 1,5-2-szeresét adják az ottani bérnek, saját valós tapasztalat rengeteg interjú és ismerősi beszámolók alapján.


Ezek a ratyi pesti fejlesztőcégek nettó 600-nál megállítanak, míg Miskolc vagy Debrecen környékén a 800-1 milliót is megadják ugyanarra a profilra. Békésben, Nógrádban, Csongrádban vagy Baranyában azért szarabb a helyzet, az biztos.

Budapest az orvosok és ügyvédek városa, nem a mérnököké. Bármilyen munkára 2 perc alatt leakasztanak valami jobbágylelkű BME-s vagy OE-s gyakornokot szarér-hugyér.

De gazdászként is egy nettó 400-500-as csicska maradsz, ha egyáltalán felvesznek bárhova, ott még durvább a túljelentkezés.

jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
#6 Ugyan ezt tapasztaltam. Videken mar 4-5 eve netto 600-akat ajanlottak az akkori tapasztalatommal, Pesten a netto 5-re huztak a szajukat. Ez annyit valtozott hogy a fovarosban meg a br. 900-bol is alkudnanak, videken meg 1,2-1,35 kozott is alkalmaznak ugyan azert a munkaert. Az a 1,5-es szorzo egyaltalan nem tulzas amit leirtal.
jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

"Örömmel látom, hogy egyre több ember szeme felnyílt, és nem mindenki hiszi már el a budapest-maszlagot, hogy ott több a munka meg magasabbak a fizetések"


Pénzügyesként milyen munkák vannak vidéken?

Azoknak akiket az SSC-k érdeklik?

jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!