Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha vidéki vagy és nagyvárbsba...

Z. f. kérdése:

Ha vidéki vagy és nagyvárbsba költöztél?

Figyelt kérdés
akkor mi az oka annak, hogy te, mint vidéki, elfelejtesz közvetlen maradni? az ország nagyobb százaléka él Budapesten kívül, és mégis, amikor feljön, (mondjuk Budapestre, ha már nagyvárosról van szó)akkor elmegy az emberek mellett. sok helyütt olvasom vidékről költözőktől, hogy zavaró és észlelhető különbség az, hogy Budapesten nem kedvesek, elmennek egymás mellett az emberek. akkor a vidékiek, akik felköltöztek, miért nem maradnak közvetlenek? mint budapesti tudom, hogy ez jót tenne mind az utca életében, mind a tömegközlekedésében. egyszerűen csak jót tenne.

2014. máj. 7. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanolyan maradtam, az emberek meg is szoktak hökkeni, hogy valaki nem rúg bele mindenkibe. Szóval ez nem vonatkozik mindenkire.

Amúgy meg vidéken is sokan bunkók, nem attól függ, hogy hol lakik.

2014. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidéki vagyok és csak bejártam tanulni Budapestre. Budapesten mindig új embereket lát az ember, ami önmagában elég, hogy ne legyen közvetlen, egyébként az új embereket vidéken se fogadják be, de ha már második hónapja látják, hogy csak nem akar elmenni, akkor megkérdezik a nevét. Ráadásul hiába vannak többségben a nem budapestiek az országban, de amikor Budapesten vannak, akkor cseppek a tengerben. Annyi esélyük van megváltoztatni Budapestet, mint egy csecsemőnek megváltoztatni a szülőjét. Mindig az erősebb kultúra győz. Maga az élet is lassabb vidéken, ami javítja az esélyét a közvetlenségnek.
2014. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

24 éve egy 170 fős faluba költöztünk Budapestről. Szerintem minket még ennyi idő alatt sem fogadtak be teljesen, de egyébként természetes, hogy ott szóba elegyedsz még olyannal is, akiről fingom sincs, hogy kicsoda.


De elég csak elmenni egy pár ezer fős városba, már ott sem annyira közvetlenek az emberek, úgyhogy szerintem ez magyar sajátosság és nem korlátozódik csak a fővárosra.

2014. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

budapesten éltem, de nem szeretem azt a várost, túlzsúfolt, főleg a belvárosi része, és kevés a zöld felület is, koszos a levegő.

most akarok debrecenben házat venni és odaköltözni!

szép, rendezett város, tágas terek, sok zöld rész, és síkságon van, nincs domb, meg hegy!

2014. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Etológusok ezt a stresszel magyarázzák. Az életben minden fajnak megvan az az egyedsűrűség, amit még stressz nélkül el tud viselni. Túlnépesedés esetére megvannak a különféle taktikák (legjellemzőbb példa a lemmingek vándorlása), ami mind az egyedszám ritkulását célozza meg. Emberek esetében ez nonszensz lenne, ezért ők más taktikához folyamodnak. Ha napi szinten túl sok ismeretlen arcot látsz, az stresszhez vezet. Hogy ez ne következzen be, tudat alatt elkezded tereptárgyként látni az idegen embereket.
2014. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!