Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többségének miért...

Az emberek többségének miért fontosabb a pénz, mint a szabadidő?

Figyelt kérdés

Miért nem arra megy a világ, hogy dolgozzunk kevesebbet, és elégedjünk meg kevesebbel?


Mi értelme pénzt gyűjteni, ha elmegy mellettünk az élet?


Nem lehet öreg korban bepótolni azt, amit fiatalon kihagytunk.


Egy a túlfogyasztás ami ma van, amúgy sem tartható örökké.


márc. 1. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hiaba van szabadidom ha nem tudom a hitelt vagy normalis alberletet megfizetni, esetleg olyan etelt enni amit alapbol emberi fogyasztasra alkalmas.
márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert pénzből él, azért.
márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Pénz=szabadidő. Pontosabban a sok pénzből szabadidőt vásárolhatsz, hobbik, szórakozás, ilyenek...
márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs pénzed, csak szabadidöd, akkor ülsz valahol és halálra unod magad, mert másra nincs pénzed
márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sokan azért gyűjtik a pénzt, mert céljuk van vele pl. hitel törlesztése, autó, lakás, utazás..stb..kinek mi.

Én nem 60, vagy idősebb koromban szeretnék eljutni azokra a külföldi helyekre, amiket kinéztem. Már az egyik ilyen utazási álmomat tavaly 32 évesen megvalósítottam.


Neked vannak álmaid, céljaid? Ha igen, azok mind pénz nélkül megvalósíthatóak?

márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Értem én, de mikor jut időd hobbira?

X kor felett már nem lesz energiád rá.


Nyudgíj mint olyan, már nem lesz, így szinte élethosszig dolgozol.

Akkor meg nem lenne fontosabb, hogy kevesebbet?


Így csak elmegy az élet.

Elég lenne heti 4 munkanap is.


Persze, értem, hogy aki másból él, vállalkozó, ingatlankiadás, nekik az a jó, ha minél többet fizetsz nekik meg nem kell dolgozni vagy annyit dolgozni.


Na de nem ők vannak többen, demokrácia van.

márc. 1. 18:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nekem így is jut időm a hobbimra.


Oké, jó lenne az a heti 4 nap, ha ugyanannyit kapnék érte, mint az 5-ért.


Egyébként pedig nem veszed észre, hogy sokan nem jönnek ki ígyse a havi fizetésükből?


A kérdéseimet, amik rád vonatkoztak jól figyelmen kívül hagytad. Nyilván azért, mert akkor itt, saját magadnak mondanál ellent, ekkorát égni meg gondolom nem akartál.

márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember nem tudja elkerülni a pénzt, és ahhoz, hogy megfelelő MINŐSÉGI szabadidő legyen, sajnos az emberek többségének muszáj éveket, évtizedeket dolgoznia.


Én magam 25+ évesen végeztem egyetemmel, 7 évem arról szólt, hogy albérlet mellett kellett önerőt gyűjtenem saját lakásra. Most meg fizethetem a hitelt.


Na meg tök jó, örülnék ha csak heti 4 napot kellene dolgozzak, még inkább ha csak heti kettőt, de ebbe meg átlag dolgozóként nulla beleszólásom van.

márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amúgy mindenkinek van minimum 20 munkanap alapszabadsága, ami korral egyre több lesz. Megteheted, hogy kéthetente kiveszel 1-1 napot és akkor ott csak 4 napot dolgozol.
márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a pénzből élvezem a szabadidőmet. És nem mindenki van olyan helyzetben, hogy szarrá kelljen dolgoznia magát, aki meg ezt csinálja, annak általában muszáj, különben éhen hal.

Amúgy én sokszor vagyok otthon 2-3 hónapot is akár két melóhely közt. Ilyenkor kiélvezem a pihenést. De munkahelyben is mindig olyan keresek, ahol elég pénzt adnak de szabadidőm is marad. Az adott, hogy 8 órát dolgoznod kell, de sokan ezután rontják el, hogy mindent fontosabbnak gondolnak a pihenésnél, így persze, hogy azt veszik észre, hogy hetek óta nem csináltak semmit, csak meló, meg otthoni feladatok. Nem csak gyerekesekről beszélek, gyerek nélküli kollégák panaszkodnak állandóan, hogy semmi idejük magukra, én meg így nézek, hogy ????, én tele vagyok munka után idővel, nem tudom, miről beszélnek.

márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!