Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többségének miért...

Az emberek többségének miért fontosabb a pénz, mint a szabadidő?

Figyelt kérdés

Miért nem arra megy a világ, hogy dolgozzunk kevesebbet, és elégedjünk meg kevesebbel?


Mi értelme pénzt gyűjteni, ha elmegy mellettünk az élet?


Nem lehet öreg korban bepótolni azt, amit fiatalon kihagytunk.


Egy a túlfogyasztás ami ma van, amúgy sem tartható örökké.


márc. 1. 17:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%
Fogyasztói társadalom... (Mert nyilván nem azokról szól a kérdés, akik a konkrét megélhetésért robotolnak, meg nyögik a lakáshitelt, ott nyilván érthető.) De úgy általánosságban az embereknek már mindenből a luxus kell, pontosabban már a luxust tartják normálisnak, mert ezt hitették el velük. Fel van tolva az emberek igény-szintje az egekbe, a média által. Drága telefon kell, meg márkás ("miőségi") ruhák, nagyképernyős tévé minden családtagnak külön, autóval járkálás mindenhova, gyereknek drága játékok, külföldi utazások, drága hobbik, többszáz ezres szülinapi zsúrok, stb. Ez pl jó példa, gyerek korodban átvihtad 3-4 barátodat, ettetek tortát, volt kóla, meg nintendóztatok és kész. Ma már ezt nem lehet, a szülőknek termet kell lefoglalni, fél osztályt meghívni, tematikus díszlet, stb. Ez az elvárás. És ezek komoly pénzek. Meg ahogy a válaszokból is látszik, az embereket már csakis az teszi boldoggá, ami pénzbe kerül, el se tudnak képzelni olyat, hogy jól érezzék magukat kevés pénzből is. Az emberi kapcsolatoknak lenne nagy szerepe, de hát azok egyre rosszabbak. Az emberek pénzen megvásárolható dolgokkal próbálják az űrt kitölteni.
márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%
Mert a magyarok ilyenek.
márc. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
mert nyomor van és meg kell élni. Ilyen hülye kérdést.
márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
21%
Minél több pénze van valakinek, annál kevesebbet kell dolgoznia és annal több szabadideje van. Egyszerű, mint az egyszeregy.
márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Fogyasztói társadalom vagyunk, már gyerek korban belénk van nevelve a pénz, és annak a jelentősége, hogy nélküle nem mész semmire. Éppen ezért, már tinédzser korban kialakul ez a fajta függőség, amit nagyon nehezen lehet kitörölni az emberből.

Szabadidőre így már egyre kevesebb idő jut, pedig nagyobb hangsúlyt kellene rá fektetni. Mindenki megtehetné, hogy többet legyen szabadnapos csak nagyon komoly lemondásokkal jár.

márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%

#15

"Mindenki megtehetné, hogy többet legyen szabadnapos csak nagyon komoly lemondásokkal jár."


Drágaság, munkavállalóként egy felnőtt ember az idő előrehaladtával 30 nap szabadsággal rendelkezik. Én 33 éves vagyok, nekem 23 nap jár. Hogy csináljak ebből többet, te nagyon okos? 👏🤦🤷🫤

márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Mikor gyerek voltam, azt mondták a szüleim, hogy mire én leszek felnőtt már 4 napos munkahét lesz, ők még szombaton is jártak iskolába.


Aztán nemhogy erre megy a világ, hanem egyre többet akarnak kisajtolni az emberekből.

Sok ember van, aki annak örül, hogy lehet túlórázni.

Gimis koromban nem volt ritka a 8.óra, aztán mire megy ezzel sok gyerek?-Feleslegesen leterhelnek olyan dolgokkal, amiknek semmi hasznát nem veszed az életben.


Persze, tudom, hogy van egy szűk réteg, aki annyit dolgozik amennyit akar, de a többséget bizony keretek közé helyezik.


És igen, van, aki nem akar egzotikus helyen nyaralni, nem akar mindenből drágát, hanem csak szeretne élni, ne adj ég pihenni.

De nekik is ugyanúgy dolgozni kell, és csak gyűlik a pénzük a számlájukon, de nem érzik soha jól magukat, mert állandó mókuskerékben élnek.

márc. 2. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!