Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a gyári robot...

Mi a véleményed a gyári robot emberről? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Aki a gyárban dolgozik, haza megy bekapcsolja a Tv-t. Soha sehova nem megy a munkán kívül

#szabadidő #munka #gyár #Szalagmunkás #Otthon döglik
nov. 15. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Végtelenül sajnálom.

És közben a mindenkori társadalmi vezetést okolom miatta.

nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem érdekel más hogyan éli az életét, ha neki így jó akkor csak nyugodtan.
nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Semmi különös.
nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálatos. Jobb sorsot érdemelne...


Azonban hozzá kell tenni, hogy miután az ilyen emberek sajnos előbb-utóbb befásulnak, hajlamosakká válnak toxikussá is válni mások számára.

Hogy érthetőbb legyen: amikor egy volt gyári munkás nem becsüli meg a saját gyerekét, nem igazán érdekli, hogy ő mit szeretne, hanem felvesz egyfajta "a munka nemesít" mentalitást, és afelé terelgeti, hogy akkor legyen ő is gyári munkás, mert hogy mennyire jó, mennyire biztos megélhetés, és hogy a szellemi munkák, a számítógép nyomkodása mennyire gázak; bár titkon ő is jobb szeretett volna számítógépet nyomkodni annak idején.

Szerintem attól, hogy ő megszokta a rosszat, attól, hogy őneki megélhetést nyújtott, nem feltétlenül mindenki szeretne évtizedekig gyárban 12 órázni.

nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi információ nem elég ahhoz, hogy bárkiről véleményt mondjak. Amúgy egyértelmű, hogy azt szeretnéd, hogy rosszat mondjunk róla. Kivehető a szavaidból a megvetés.

Nem szeretek ahhoz asszisztálni, hogy valaki a saját véleményét hallja vissza az én hangomon.

nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Most élőkön már nem segít, de lesz olyan világ kb 30-50 év múlva, amikor már nem kell napi szinten dolgozni a megélhetésért, legfeljebb heti pár orát. És a jelenkorunk bérrabszolgasága a múltba vész. Megszünik ez a világ amikor az emberek egész életét a munka a munkájuk határozta meg. Lesz olyan generáció, akinek a munkábajárás, egy ismeretlen fura élethelyzet lesz. Ismeretlen lesz a függés munkahelytől, fizetéstől, főnöktől, kolegáktól.
nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ismerek ilyen embereket. A gyári munkán kívül otthon ül a TV előtt. Egyedül él. Se párkapcsolata se gyereke nincs. Nincsenek barátai, és nem jár sehova. Elmegy a tecskóba bevàsárolni aztán csókolom
nov. 15. 17:03
 8/19 A kérdező kommentje:
#6 Heti pár órát kell dolgozni? Olyan soha nem lesz. És ki fogja megtermelni a kenyeret, a hús árút és a többi enni valót? A fodrász, kozmetikus, orvos, ápoló, stb...sem pár órát dolgozik hetente.
nov. 15. 17:20
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Magyarán biorobot:

én is ilyen vagyok.

nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

A "gyári" szót szerintem le lehet hagyni, ezerféle munkahelyekem volt, mindenhol volt ilyen. Pláne idősebbek körében, akik lemondtak az életről.

....

Bár még egyetemen is volt ilyen, csak azok nem a tévé hanem a gép/játékkonzol előtt ültek 0-24.


Egyre kevesebb a szabadidő, egyre inkább eltűnnek a közösségek, szóval mi marad? Semmi.

nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!