Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem értem az ilyen...

Csak én nem értem az ilyen emberi viselkedést?

Figyelt kérdés

Arra gondolok mikor valaki csapatsportol, vagy csapatsportot követ, és együtt őrjöngenek és üvöltöznek.


De kb olyan szinten, mintha feltalálták volna a rák ellenszerét vagy nyert volna a lottón.


Főleg csoportosan csinálni.


Ez olyan mikor a fényképész azt mondja, hogy "mosolyogjon mindenki!"


Annyira műnek érzem, nem valódi, megjátszott viselkedés, taszító.


márc. 3. 04:45
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Sosem bírtam az ilyen közösségi őrjöngős sportokat én sem
márc. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez alkat kérdése, nekik ez az életük, van bennük versenyszellem, így a győzelmet is értékelik. Onnan tudom, mert régen versenysportoló volt egy barátom és megkérdeztem tőle, hogy nem mindegy hányadik lesz? 😆
márc. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Számukra ez - és a hasonló "élmények" - adnak "tartalmat" az életnek.

Nekem is fura, hogy néhány fanatikus a tengerfenékre is a kedvenc csapata után utazik és ott csinálja a műbalhét, de ettől még nem fognak megváltozni az ilyen emberek. Ha nem lenne kereslet erre, nem bohóckodnának versenyeken, pályákon - mesterségesen létrehozott, szervezett alkalmakkor - olyan emberek, akik ebből élnek. A legősibb mesterségek egyikét űző hölgyemények szolgáltatásaira sem lenne szükség, ha minden férfi képes lenne uralni az ösztöneit...

márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor általában kikapcsol az agya, megy a pia, aljzószer, b*ulás is, azaz átmegy szinte mindenki állatkerti üzemmódba.
márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Az őrjöngés és üvöltözés az nekem sem volt soha kenyerem, de maga a csapatsport nyújtotta érzés nagyon jó. Azt a közösségi élményt, adrenalint, érzelmi hullámzást kontrollált keretek között máhol nem lehet megélni, csak a versenyzésben.


Az egészséges határ megtalálása a nehéz. Azokat az embereket, akik verekedésig mennek egy hobbi kispályás tornán, vagy randalíroznak egy vesztett meccs után, én nem tolerálom.


Ugyanakkor az "ez csak egy játék" hozzáállás lenullázza az élményt. Az egésznek az a lényege, hogy komolyan veszed, beleadsz mindent, és emiatt a siker és a közös küzdelem élménye hatalmas. Igazából sajnálom azokat, akiknek ez egész picit sem ad semmit, mert tényleg jó dologból maradnak ki.

márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez habitustól függ. Aki olyasmi típus, mint az 5-ös, hogy ilyenekre van szüksége, mint adrenalin, meg érzelmi hullámzás, annak az ilyesmi nagy dolog.

Én meg inkább olyan egykedvű vagyok, nincs igényem túl sok közösségi élményre sem, a kislétszámú összejöveteleket kedvelem. Én nem tudnék ilyen őrjöngő típus lenni, ölelegetni a másikat, stb.

márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egy pszichológiai jelenség. Vannak, akiknek az énhatárai feloldódnak a tömegben. Ezért tud veszélyes lenni a tömeg, mert a legtöbbjük nem egyénként cselekszik már benne. Koncerteken is megfigyelhető, hogy ki ilyen, és szerintem nagyon sokan. Gondolom, a túlélés miatt alakult ez ki. Én sem éltem át ezt soha, de latszik 5-ös válaszából, hogy valószínűleg egyfajta eufóriát élnek át ilyenkor ezek az emberek.
márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Aki soha nem csapatsportolt önszántából az nem fogja ezt érteni soha. És nem is lehet neki elmagyarázni. Érd be annyival, hogy nem, nem mű, nem megjátszott, hanem igen is valódi.

Oké, nyilván, ahogy Taylor Swift csápol a super bowl-n, az nettó színészet is lehet, de elsősorban az átlagemberekre gondolva kell érteni az első két mondatot, amikor nem vesz a kamera

márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"ilyenekre van szüksége, mint adrenalin, meg érzelmi hullámzás, annak az ilyesmi nagy dolog"


Csak én érzek némi lenézést ebben a megfogalmazásban?

márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!