Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez teljesen normálisnak...

Ez teljesen normálisnak számít ezen a weboldalon? Ez a "követendő" példa?

Figyelt kérdés

Már elég rég óta vagyok fent ezen az oldalon, eléggé sok kérdező és hozzászóló válaszait láttam már, de még mindig nem tudom, hogy hogyan kellene értelmezni ezt a jelenséget.

Tehát a helyzet az, hogy rengeteg alkalommal amikor egy vagy több kifejezetten jó válasz érkezik egy kérdésre, akkor a kérdező nem köszöni meg. Nincsen a válaszban semmi elmarasztaló, szemrehányó, megszégyenítő, trágár, indulatos stb. dolog, ami miatt joggal azt mondhatná, hogy nem válaszol rá. Vagy egy hasonló eset mikor folyik a kommunikáció két felhasználó között és minden szó (esemény, kiérdemlés) nélkül megszakad, félbeszakad. Tehát volt egy dolog, amire a másiknak illene reagálnia, és úgy marad. Igen, velem is előfordul, hogy napok múlva válaszolok már csak azért is, mert a válaszok vagy nem egyhangúak, vagy nem magyarázzák meg egyértelműen stb., de az esetek túlnyomó többségében – ha napokkal később is, de – reagálok. Általános tendenciának látom ezt a reakció nélküli távozást, téma/kérdés be nem fejezését és annyira frusztráló, legalább írná azt, hogy nem tudja vagy valamit írna, de nem, helyette a nagy semmi. Értem, hogy van, hogy van mikor elfelejtünk válaszolni, de ez az arány, amit tapasztalok, messze kívül esik ennek a tűréshatárán. Tehát ez így "teljesen rendben van"? Ezt egy "követendő" példa? Csak én érzem, hogy a befejezetlen témákat minden ok nélkül nem kellene elhagynia azoknak, akik között folyt? És ezt nagy ismerettel rendelkező felhasználók részéről is rendszeresen tapasztalom.

(Meg egy másik dolog, amikor érkeztek válaszok és jó válaszok, a kérdés mégis azok után a kiemelt kérdések között szerepelnek úgy, hogy a kérdező az égvilágon semmi, de semmit nem reagált rájuk (és a hallgatásnak sincs semmi joga, mert a válaszok nem sértőek stb. voltak).)

Tehát mi ez a jelenség? Ez "teljesen rendben van"? Van, aki magára ismer és meg tudja magyarázni?



febr. 8. 05:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem társalgási felület.

Eredetileg az volt a funkciója, hogy valóban gyakori kérdésekre adnak egymásnak választ, útmutatást, megoldást az emberek.


A válasz a pontozás.

febr. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne ez követendő?


Aki így tesz, az tudja, miért teszi. De nem ez a tipikus.

febr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted 1-es. Itt nem társalgásról van szó, de elvárnám, hogy egy lezáró, "viszontlátásra" mód legyen a válaszban. Mármint nem ennek a szónak a jelenlétét hiányolom, hanem azt, hogy ne maradjon befejezetlenül a kérdés vagy a téma... tehát azt, amit leírtam.


"A válasz a pontozás." - Nem érzéketlen robotok vagyunk.


"Aki így tesz, az tudja, miért teszi." - Biztosan...csak én nem tudom.


"De nem ez a tipikus." - Lehet, hogy kategóriánként változik. Én gyakran tapasztalom ezt.

febr. 8. 07:13
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Hasonlò, mint az Amerikai filmekben, hogy köszönés nèlkül leteszik a telefont és itthon, hogy vannak rossz szokások, hogy a munkahelyen èrkezèskor, tàvozàskor nem köszönnek.


Amúgy én sem szoktam. megköszönni a válaszokat.

Itt senki nem ismerőse, barátja senkinek.

Arctalan betűk vagyunk egymásnak, semmi más.

febr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Neked is jöttek most válaszok, mégsem köszönted meg 🤷‍♀️
febr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oldal nem chat. :D a megköszönés a zöld pipa.
febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

#5

A kérdező arra kíváncsi miért nem

febr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Köszönöm, hogy jelezted.

Köszi, mégegyszer.

👍

febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
44%
Fáj mi?:(
febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne problémázz már, ha te meg szoktad köszönni a válaszokat az is rendben van, de ha csak zöld pacsit nyomsz, az is elég. Nálam előfordult hogy a válaszomat a kérdező pár mondatos privát üzenetben köszönte meg, ami jól esett, de nyílván rengeteg kérdés van amit az utolsó válasz után el is felejtesz, ha utána már nem jön több hozzászólás.
febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!