Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzhetném le ezt a...

Hogy győzhetném le ezt a kicsinyes bosszúvágyat?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egy főnök belém kötött.

A céges hierarchiában fölöttem áll, de nem az én főnököm, nem is az én részlegemhez tartozik, csak nem tetszett neki amit csináltam, aztán jött oda okoskodni, meg megjegyzéseket tenni. Illetve mint megtudtam másik kollégának is megjegyzéseket tett az incidens után. Egyébként mindent felsőbb utasítás szerint csináltam, csak ez a kotnyeles f*szkalap gondolta bele köt abba amit csinálok. Egyébként egy világi nyomoronc, valószínűleg tele van komplexussal a testi fogyatékossága miatt, azért ilyen. A beosztottjai és a többi vezető is utálja szerintem.

Szóval úgy alakult hogy lehet adódik majd nekem egy jobb lehetőség hogy eldobbanthassak, és bujkál benne a kisördög hogy ha lelépek, előtte még nem túl ízléses keresetlen szavak közepette leosszam a nyomorék fejét.


Persze tökéletesen tisztába vagyok vele hogy ez mennyire kicsinyes, és igazából senkinek nem lesz jobb ettől, max én hiszem azt, hogy ezzel valamiféle elégtételt vennék az elszenvedett sérelmemen.


Szerintetek hogy léphetnék túl ezen a kicsinyes bosszúvágyon? Győzzetek meg hogy nincs értelme az egésznek. :D


márc. 3. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
Ha valaki nem hivatalosan a felettesem, attól minden atrocitást személyes, és nem céges dologként értelmezek, és akként reagálom le. Jelen példában megmondtam volna az illetőnek, hogy ha kötözködik, akkor enyhébb esetben megyek a HR-hez, vagy simán csak pofán vágom. Ez tök ugyanaz, mintha random csávó az utcán zaklatna. Emellett megemlítheted a tényleges felettesednek is. Bizonyára nem fog örülni, hogy valaki az ő helyében/nevében próbál "intézkedni".
márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, csak én már túl vagyok az elégtételen.

Egyszerűen értelmetlen a visszavágás. Jól esik, legalábbis annak tűnik, de valójában csak a saját lelkiismeretemet szennyeztem be az Ő kedvéért...

Mert valójában, tudatosan vagy sem, de ilyenkor az történik, hogy ami szemetet rád dobott, azzal be akar szennyezni, és valójában úgy tud, ha nem hagyod magadról lehullani a szemetet, hanem vissza dobod rá. Ezzel elérte a célját, mert átvitt értelemben lehúzott a szintjére, vagy még az alá.

Mert abban a nyomorult állapotban vagy még rosszabban szeretne mást is látni, amilyenben ő van. Ezért provokál mást. Mert mást nyomorultabban szeretne látni mint amiben ő maga van, ez megvígasztalja. Ez egy lelki fogyatékosság.

Ugye ha valakiről tudjuk hogy súlyosan fogyatékos pl. az utcán káromkodik mindenkire, mivel tényleg mentális beteg, azt sem vesszük magunkra még ha rosszul esik sem, mert belátjuk hogy nyílvánvalóan sérült az ember.

Na valahogy hasonlóan kell az ilyen embereket is látni, mert valójában ők is fogyatékosok csak nem azon a látványos szinten. És semmi sértés nincs ebben, sajnos nagyon sok ember ilyen. De ezen még "aránylag könnyen" lehet változtazni, igaz nagyon akarni kell, nem úgy mint pl. azt aki súlyosan sérült agyilag, (az utcai példa).

Szóval az édes bosszú forrongása közepette, azért megláttál egy-egy józan gondolatot, hogy ez mennyire kicsinyes. Így van, valójában nem szabad visszavágni! Erőt kell venni magadon, és tisztelned kell magad annyira hogy nem süllyedsz le a szintjére. Van egy mondás hogy a sas nem kapkod a legyek után. Próbálj sas lenni, és nézd levegőnek a legyeket!

Megspórolod azt az életenergiát és nem fogod magadat sem úgy érezni mint aki leállt egy "fogyatékossal" vitázni.

márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor mindenki tudja róla, hogy ilyen, ha te is ezt csinálod, akkor rád is így fognak emlékezni.
márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!