Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Egyszerűen túl jószívű...

"Egyszerűen túl jószívű vagy..." Mit tehetnék ezzel?

Figyelt kérdés
Pár hete rámírt egy srác, akinek segítettem kielemezni pár dalszövegét. Hamar kiderült, hogy nincsenek barátai és az építő kritikák után egyből úgy gondolta, hogy ő találkozni akar velem élőben is, mert hogy szerinte jó haverok lennénk. Én elég introvertált vagyok, nincs szükségem újabb barátokra, de egyszerűen nem akarom ezt az arcába vágni. A barátnőm múltkor mondta, hogy egyszerűen képtelen vagyok embereket kizárni még akkor is, ha látható módon idegesítenek és van benne valami. Maximum leépítem a kapcsolatunkat, egyre kevesebbet beszélek velük, de letiltani valóban nem tudok senkit. Kell ezen változtatnom? Baj, hogy túl jószívű vagyok? És ha igen, miként változtathatnék rajta?

márc. 4. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapjáraton nem baj. Én is ilyen vagyok egyébként...voltam.


Akkor baj, ha annyira jószívű vagy, hogy nem bírsz nemet mondani senkinek, pedig egy, te nem akarnád azt megtenni, azzal lenni, csak azért teszed/vagy vele, mert nem akarod megbántani. Vagy kettő, tudod előre hogy baj lesz belőle, de te megteszed, mert nem akarod megsérteni a másikat.


Ha ezek igazak rád, akkor jobb ha változtatsz, egyébként nem baj.

márc. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

,, Baj, hogy túl jószívű vagyok?"


Legyél büszke rá,a többire egyelőre hirtelen nem tudok mit mondani.

márc. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, különösen a letiltást és a "megmondomamásiknak" tekintetében.

A találkozást el lehet ütni egy ideig azzal: "nem igazán érek rá mostanában sajnos", a másik fél sem biztos, hogy kitartóan akarja.

Arra viszont nagyon érdemes vigyázni, hogy a környezeted ne sejtse meg jószívűségedet, mert kihasználhatják, visszaélhetnek vele, például dolgoztathatnak: "ebben-abban-amabban kellene segíteni", "jajj nagy a probléma, csak te tudsz segíteni" aztán ha nem szeretnél, jönne egy pici lelki manipuláció a másik fél részéről...

Valamilyen szinten - a te érdekedben - érdemes változtatni ezen.

Nem szabad a ló másik oldalára sem átesni, de a határok meghúzása nagyon fontos.

márc. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, mert én is ilyen voltam.


Az után változtam meg, hogy az emberek elkezdtek visszaélni a jóságommal.


Egy dolog lebegjen mindig a szemed előtt: tényleg akarod ezt vagy azt? Valóban van kedved megtenni? Ha nincs, akkor ne tedd. Maradhatsz udvarias, és jófej, de a saját károdra soha ne tégy semmit. Szerintem ennyi a lényeg.

márc. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!