Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, aki egyszerűe...

Van olyan ember, aki egyszerűen csak mindig unatkozik és semmi nem köti le hosszútávon?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok szerintem de nem tudom hogy ez lehetséges e vagy csak még nem találtam meg a megfelelő hobbit.


Mindent megunok hamar, vagy azért mert nehéz és már nincs kedvem csinálni (pl nyelvtanulás), vagy mert egyszerűen csak unalmas. Munka közben is unatkozom. De ha csinálok valamit is unatkozom. Nem tudom mivel lekötni magam, mert semmiben nem vagyok jó. Ha emberekkel vagyok az jó mert szórakoztatnak. Filmet sorozatot is úgy nézek hogy közben játszom a telómon vagy netezek. Ha ágyban fekve telózok azt is megunom hamar. Ha játszom játékkal (Sims) azt esetleg tudom órákig csinálni de ha pár hétig játszom utána kell egy év szünet mire újra van ötletem új családokra meg kedvem lesz játszani. Az olvasás is unalmas nekem mert nem történnek olyan gyorsan benne a dolgok, hosszú idő mire az izgi részhez kerülök. Munkám sajnos olyan hogy nem vagyok egész nap lefoglalva úgyhogy a nap nagy részében csak gyakorit olvasgatok de egy idő után elfogynak a kérdések a kedvenc kategóriáimban. Amúgy innen is töröltem már magam vagy 6x de mindig visszajöttem mert unatkoztam. Néha van valami téma ami épp érdekel akkor annak utána nézek és akkor 3-4 napig el tudom foglalni magam de amikor már kiokosítottam magam a témában megint nem tudok mit csinálni...


Ilyen vagyok és kész, törődjek bele?


2023. okt. 5. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Hali! Én is ilyen voltam, de nagy nehezen találtam 2 olyan hobbit, ami leköt.

Viszont én ezeket tök véletlen találtam meg.

Amikor keresgéltem, mindig csak olyanokat találtam, amik pár nap után uncsivá válltak.

2023. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Őőő fordítanék egyet a dolgon.

Nem az adott dolog unalmas, hanem téged nem érdekel.

Így nézve meg már az a képlet, hogy lnéyegében semmi nem érdekel.

Én is küszködök amúgy ilyesmivel. Az a nagy hírem, hogy ezt úgy hívják, hogy depresszió. A motiválatlanság, érdektelenség alapvetően a depresszió egyik fő tünete.


Ha nagyon kínoz, érdemes vele felkeresni egy pszichológust aki segít kimászni ebből a mocsárból. De nem lesz rövid galopp.

2023. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shaddark ***** válasza:
78%

#2

Nekem nem tűnik depisnek, a stílusa ilyen pörgős, szomorúság, szorongás, üresség érzet se jellemzi...

Persze, attól hogy egy jobb állapotban írta ki a kérdést még jobb ha megnézeti, valószínűleg te tapasztaltabb vagy a témában tőlem.

Figyelem hiány is lehet, így érzésre inkább annak tűnik nekem.

Kérdező, szerintem tölts ki egy mbti tesztet

[link]

és ha az itt felsoroltak se érdekelnek akkor van valami amit érdemes lehet kivizsgálni. Okozhatja sok minden, a depitől kezdve a hormon háztartás felborulásáig, de én a helyedben mindenképpen megnézetném.

2023. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3, a szorongás és a depresszió két külön dolog.

Szomorúság sem feltétlen kell, hogy jellemezze. Pörgős is lehet simán.


A figyelemzavar az ja, esélyes. Mármint ezt ugy ele is írta, hogy nem tudja fenntartani a figyelmét pl eg ykönyvnél, mert túl lassú a számára. Ez jellemző pl a TikTok generációra akik figyelme jelentősen beszűkült. De persze az is benne van, hogy ha érdekelné a könyv annyira, akkor nem zavarná a tempó.

2023. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shaddark ***** válasza:
100%

#4

Köszi, ezeket nem tudtam.

Mindenhol azt tolják (szerencsére nekem még nem volt ilyenben tapasztalatom), hogy ezekkel jár együtt, de akkor módosítom magamban az információt.

2023. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Amúgy szeretek csinálni sok dolgot, mert kellemes időtöltések, de mindenre ráunok nagyon max 2-3 óra után, és közben is sokszor gondolkozok hogy valami mást jobb lenne csinálni. 🤷‍♀️
2023. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én filmet sem tudok nezni mert 5 perc múlva nyomkodni kell a telefonom
2023. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk a telefonnyomkodás meg ilyesmi az inkáb bingerfüggőség.

Lehet érdemes lenne letolni egy dopamin-detoxot és leállni a Tiktokkal meg a YT shortssal meg az Insta görgetésével. Kb minden létező ingert megöl az, hogy 10másodpercenként kapsz egy új contentet. Egyszerűen leépül tőle az idegrendszer.

2023. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 Így van… Mondjuk én már akkor is függő voltam, amikor még betárcsázós internet volt, mert mindig is magányos voltam depresszióra hajlamos és egyszerűen függővé tett a net. Most hogy itt van a kezemben az iPhone és tényleg öt másodpercenként kapsz valami új ingert ráadásul én még a szép meg az érdekes dolgoknak és a függője vagyok, szóval tényleg volt olyan, hogy napi 14 óra volt a képernyő idom…
2023. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van, én pont az ellentéte vagyok. Nem ismerem az unatkozást, mert állandóan egy csomó mindent szeretnék csinálni, csak nincs elég szabadidő és pénz, hogy mindent megvalósítsak. De amúgy végtelen ötletem van, amivel el tudom tölteni a szabadidőm.
2023. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!