Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lennél hallahatlan öntudat...

Lennél hallahatlan öntudat nélkül? Vagy inkább halandó öntudattal?

Figyelt kérdés

Pl létezne egy állat, ami hallhatlan, nem lenne természetes ellensége sem, gyorsan gyógyulna, ha véletlenül megsérül. Lennél-e ilyen állat ember helyett? Örökké elnél, szabadon. Ennél (bár nem lenne rá szükséged) és aludnál. Az ösztöneidet követve élhetnél, de soha nem tudnád, hogy létezel, és ki vagy. Indokot is írjatok.


Mivel az állat létezése is fiktív, legyen fiktív az is, hogy sose pusztul el a föld, és tényleg örökké tartana minden.



márc. 5. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Inkább maradok aki vagyok
Inkább lennék ilyen állat
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Az örök életnek itt a Földön, legfeljebb az öntudattal van értelme. Anélkül totál felesleges.
márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Szia. Lelkileg halhatatlan vagyok öntudattal, mert a jóságos ISTEN gyereke vagyok, és az is maradok örökre.
márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Öntudattal sem akarok halhatatlan lenni, sőt az öregkorig sem akarok eljutni
márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanulmányozd Patandzsáli jóga szutráit kérdező!


Szerintem kérdésed tisztábban átlátható, ha egyértelműsítjük ki vagy mi az az "ön" a "tudat" előtt, azaz ki az alany a "lennél"-ben?



Én pl. az Alannyal akarok azonosulni, amihez az út épp evilági létezésem minőségeivel való azonosulás kioltásán keresztül vezet.

Ez az Alany hallhatatlan, épp azért mert nem azonosul halandó, mulandó dolgokkal.

Ezt tanítja Patandzsáli.


(meg persze a tudatot is lehetne definiálni)


Az ősi iratok tanulmányozásakor is elsődleges kérdés a szavak fordítási lehetőségei, azaz a fogalmak konceptualizálása. Nagyon sok fordítás létezik, de csak a hozzájuk fűzött kommentárral van értelmük.

márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!