Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről aki mindennap megiszik 4-5 sört, és "kimagyarázza"?

Figyelt kérdés

Az illető egy kollégám, akivel 1 éve lazább haverságban vagyunk, és mikor elmegyünk 4-5 órára valahová, akár kirándulni, akár szórakozni, vagy csak sétálgatni a városban, akkor vagy vesz útközben több helyen, vagy van a táskájában 4-5 doboz sör, és meg is issza ezeket a beszélgetések közben. Én már felhívtam a figyelmét arra, hogy a sör egészséges, de ilyen mennyiségben káros lehet, de mindig kimagyarázza nevetséges indokokkal, mint pl.:


-A sör csak víz, és komló, semmi baj nincs vele.


-A sör vesetisztító, és a többi itallal ellentétben ez nem károsítja a májat.


- Ő autista, és könnyebben birkózik meg így szociális helyzetekkel


Stb, stb.. Mi a véleményetek erről?



márc. 12. 18:03
A kérdező szavazást indított:
Ez alkoholizmus, és gáz.
Nem alkoholizmus, az ő dolga, ha szereti, akkor elfogadható.
45 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy alkoholista és pusztítja saját magát!!
márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem alkoholt kell inni, hanem a probléma gyökér okát kell kezelni/megoldani, ami okozza az alkoholizmust.
márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Társaságban simán elfogadható. Akkor lenne gáz, ha otthon egymaga is minden nap meginná.


Nem egészséges, de felnőtt ember meg tudja hozni a saját döntését, hogy ez megéri-e neki.

márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Légy orvosság barátként, legyél vele nagyon kedves és jószívű, légy vele előzékeny és meglátod, hogy egyre kevesebbet fog inni. Heti 1 doboz sör talán belefér. A barátság a legjobb orvosság!
márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Ettől még nem alkoholista.
márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Szolovjov ***** válasza:
91%
Én napi egy-kettőt ittam és azt is éreztem hogy nincs ez így rendjén. Hiába nem tömény, akkor si egy függőség. Tavaly ősz óta drasztikusan lecsökkentettem a dolgot, kb heti 1-2-re. Ez így már nem gáz.
márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Senior Séf ***** válasza:
100%
Boldogult alkesz koromban én is ezernyi érvvel tudtam szolgálni a pia mellett.
márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én alkoholista vagyok, mondjuk én csak úgy az ivás kedvéért szeretek inni, mivel rá vagyok függve. Óvatos duhaj módban próbálok maradni, de ez az én szótáramban óvatos, tehát hozzám képest, te lehet csak néznél ki a fejedből. Ha valami csoda folytán bármilyen tényleges cselekvés közben sörözgetnék (eleve a csövelés is gond lehet, nem jó), akkor azzal ütném le a magas labdát, hogy tudom, hogy rengeteg, de szeretem, és nem akarok változtatni. Megtartom egy számomra jó kompromisszumokkal kikövezett mederben, aztán lehet hogy az orvos fog kizökkenteni a végtelenül egyszerű idillből. Az igaz, hogy egyébként elég komoly emberherótom van, de erre messze nem a legjobb "kezelés" az iszogatás. Nekem most teljesen jó, érzésre ráadásul a legjobb, miközben tudom, hogy tévedés ez is, a dependencia hiteti el velem. Nem akarok semmit kihozni ebből, csak annyit, hogy a belső őszinteség bárminél egyszerűbbé teszi az életet. Gondolom ez is úgy jár nálam, ahogy évtizedekkel ezelőtt a dohányzás: rájövök, hogy szeretem, majd pár őszinte év után úgy döntök, hogy mégse jó a matek.
márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bárki, bármit tesz/tehet vele, mehet/vihetik elvonóra, az ő döntése, hisz kimagyarázza magát...
márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Felnőtt ember, azt tesz amit jónak lát, te pedig nem vagy Teréz anya.

Ha sokat piszkálod, lehet, hogy rámegy a haverság.

márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!