Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a Magyar társadalo...

Miért ilyen a Magyar társadalom? Ezt nem lehet a szegénységgel kimagyarázni. Ha valaki rosszúl van, nem engedik előre, inkább hagyják elájulni? Sőt, még meg is szólják aki segít.18f

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt, 40 fokban nyáron, rosszul lettem és a városban bementem egy McDonald's-be, hogy kérjek egy pohár VIZET. Vasárnap lévén ajtóig állt a sor és hiába mondtam, hogy nem érzem magam jól, mindenki kakált rá. Volt bent egy idős bácsi, aki szerencsére elkapott, amikor el akartam ájulni.


Na most, ezt majdnem megismétlődött, csak ezúttal egy lánnyal történ a MAI napon! A lány beállt a hatalmas sorba és én pedig éppen a következő voltam. Mondta, hogy nincs jól és szeretne venni innivalót. Én magam elé engedtem, amire majdnem meglincselt "kulturális" kis országunk népe. Sőt mi több, egy jól megtermett, engem 2x is kitevő hölgy (lehet már megette valamelyik rokonomat? :D ) rám küldte szintén túlsúlyos a férjét, hogy előadást tartson a sorban állás szabályairól, meg hogy ők már mióta itt állnak. Az eladó sem értette, én sem. A lány megköszönte. A kérdésem:


Miért ilyen a Magyar társadalom? Máshol is ez megy? Ugyanis van egy lehetőségem, hogy csatlakozzak a nagynénémhez Írországba és ott folytassam tanulmányaimat.... nem tudom, szeretem a tájainkat, szeretem a Balatont, szeretem a klímánkat, de nagyon sokat töprengek, hogy hagyjam e el az országot. NEM, nem a szegénység miatt, hanem ezek és az ehhez hasonló dolgok miatt!


2018. jún. 9. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Minden országban van frusztráltság. Biztos vannak olyanok, ahol jobban kezelik az emberek, mert jobb az élet.

Ilyen szempontból a hideg területek jobbak. Amikor bekattan az ember, a hideg lehűti az idegrendszert és gyorsabban elmúlik...:D

2018. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem naív?
2018. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
A túlsúlyosak mindig ilyenek, nekem se a szívem csücskei.
2018. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem, azért mert neked volt pár ilyen rossz tapasztalatod, még nem ilyen az egész társadalom.

Javaslom, hogy inkább a jó élményeket jegyezd meg.

Engem sorban, boltban rendszeresen előreengednek, mindenféle kérés nélkül, pedig rosszul sem vagyok, csak a másiknál tele kocsi van, nálam meg csak pár db árú :)

Szóval nem mindenki rossz.

2018. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Hát én nem is tudom, kövezzetek meg, de erre a szituációra azért bőven lehetne alternatív megoldást is találni.. elvégre ha már bemész a McDonalds-ba, ott eleve hűs légkondi van, leülsz pár percre, máris jobban vagy. Plusz ott a mosdó is sor nélküli vízzel, ha már akkora a vészhelyzet..

Szép dolog az előzékenység, meg az egymásra figyelés, de ha mindenki be akarna állni a sor elejére aki nem érzi jól magát a 40 fokban, nem sok értelme lenne a sornak :/

2018. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fish1 ***** válasza:

Ha csak az ehhez hasonló dolgok miatt tennéd, akkor ne tedd. Negatív emberek mindenhol vannak, bármelyik országban megtörténik ez.

Hogy miért ilyenek, annak sok oka lehet, valószínűleg lelki problémáik vannak, amit kivetítenek másokra meg a külvilágra, ahelyett hogy magukba néznének.

Egy ilyen helyzetben a legjobb, amit tehetsz, hogy példát mutatsz és előreengeded ha valóban rosszul van. Hogy mások mit szólnak, az ő dolguk. Ne a negatívumot nézd benne, hanem azt, hogy te pozitívan cselekedtél, vagy ha mást teszi, akkor ő.

2018. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, arra válaszolj, hogy kettő darab negatív példa alapján milyen jogon akarod megbélyegezni a teljes magyar társadalmat? Nem érzed, mennyire gáz, amit csinálsz?
2018. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De gaz, hogy valaki torolte a valaszomat.

De hat faj az igazsag...

2018. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!