Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről aki mindennap megiszik 4-5 sört, és "kimagyarázza"?

Figyelt kérdés

Az illető egy kollégám, akivel 1 éve lazább haverságban vagyunk, és mikor elmegyünk 4-5 órára valahová, akár kirándulni, akár szórakozni, vagy csak sétálgatni a városban, akkor vagy vesz útközben több helyen, vagy van a táskájában 4-5 doboz sör, és meg is issza ezeket a beszélgetések közben. Én már felhívtam a figyelmét arra, hogy a sör egészséges, de ilyen mennyiségben káros lehet, de mindig kimagyarázza nevetséges indokokkal, mint pl.:


-A sör csak víz, és komló, semmi baj nincs vele.


-A sör vesetisztító, és a többi itallal ellentétben ez nem károsítja a májat.


- Ő autista, és könnyebben birkózik meg így szociális helyzetekkel


Stb, stb.. Mi a véleményetek erről?



márc. 12. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Én is ezt csinálom. Ő is ugyanolyan alkoholista, mint én. Gáz.
márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom őt, amiért alkoholista.
márc. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha banálisan és egyszerűen akarok fogalmazni, akkor ő egy alkoholista..

Ha holisztikusan, spirituális szemszögből nézem, akkor pedig egy masszívan önsorsrontó ember.

márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%
Elegánsan megfogalmaztad #13, de a végeredmény mindkét esetben ugyan azt a gyenge jellemű embert takarja.
márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ne a gyengeséget vizionáljátok a földön fekvőbe, kösz
márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15# Én nem azt mondom, hogy az alkoholista legyen teljesen absztintens.. Hanen fokozatosan redukálja le az alkoholadagot. Mondjuk ünnepekkor, szülinap, karácsony ilyenek iszik egy felest, vagy egy pohár pezsgőt, ennyi..
márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16# Vagy megoldás lehet kiváltani egy kevésbé káros függőséggel, mondjuk tea.. Vagy igyon néha alkoholmentes sört.
márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#15.

Ez nem vizionálás hanem a valóság.

Különben a segítséget elutasítja, a sajnálatból nem kér, viszont hatalmas egóval rendelkezik.

(egy-egy beszélgetés végén, sokszor még én érzem kellemetlenül magam)

márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 Te most valakiről beszélsz, de a többség vagy olyan, vagy nem. Vezetett oda egy út. Bezárhatod magad a fura hiedelmedbe, hogy azért van, mert gyenge volt és az is marad, de ezzel csak ártasz. Érdekes módon magadnak is.
márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19.

Igen, beszélgetéseket említettem, azaz többször próbáltam már segíteni.

Ám aki nem partner, azzal mit tudok kezdeni?

Magamnak ártok? Nofene.

márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!