Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg én vagyok a bunkó,...

Tényleg én vagyok a bunkó, amiért nem vagyok kíváncsi az exférjem szeretőből élettárssá "előlépett" nőjére?

Figyelt kérdés
Három éve lépett le az exférjem a szeretőjével. Azóta egyedül nevelem a két közös gyerekünket, napi 9-10 órát dolgozok, sokszor hétvégén is, hogy normálisan meg tudjunk élni. Senmilyen segítségem sincs, sem anyagi, sem egyéb értelemben. Az exférjem kb. havonta 8-10 órát tölt a gyerekekkel, merthogy ő vállalkozó, sokat dolgozik. Jól keres, mégsem ad semmi pluszt a kötelezőn felül (erkölcsileg, emberileg talán illene...). Ezt azért részletezem, hogy még mindig haragszom, amiért cserben lettem hagyva, mert sajnos kihat a jelenünkre is bőven. Ha megtehetném, az exférjemmel sem tartanám a kapcsolatot, de a gyerekek miatt muszáj. De most elkezdte az exférjem forszírozni a találkozót a nőjével és én vagyok kvázi hp-nek beállítva, amiért erre nem vagyok hajlandó (pl. hármasban beszéljük meg a gyerekek dolgait. Ha kimondom a véleményem, hogy a nőnek az égvilágon semmi köze a gyerekekkel kapcsolatos döntésekhez, ők majd beszéljék meg otthon, akkor én vagyok kikiáltva szánalmasnak, aki még mindig a múlton rugózik... Szerintetek ezt én látom rosszul?
márc. 15. 07:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem látod rosszul, de érdekelne, hogy miért vagy bizonytalan saját magadban?
márc. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%

Alapvetően az exférjed viselkedik szararcként, a nőről ebből a leírásból túl sokat nem tudunk, hogy milyen. Ami mondjuk így kimondatlanul sem túl szimpatikus, hogy azért ebben a helyzetben nyugodtan mondhatná az exednek, hogy Neked viszont segítsen többet (vagy apukaként legyen többet a gyerekeivel, mert ők nem tehetnek a kapcsolatotok végéről, vagy ha tényleg annyit dolgozik, mondjuk anyagilag ne a minimumot nyújtsa a gyerekeinek. Nyilván ez közvetve Neked is segítség.)


Nagyon nehéz mit mondani, én elsősorban azért az exemnek mondanám kerek perec, hogy az ő viselkedése nem elfogadható számomra. Ha meg ennyire a minimumra törekszik a gyerekei életében a szerepvállalásra (havi 8-10 óra az semmi), akkor te tényleg mit törd magad?

márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1: Azt kérdezed, hogy miért vagyok bizonytalan az igazamban? Mert tudom, hogy az érzéseim vezérelnek és nem a logika, a "józan ész". Mert józan ésszel belegondolva, úgy kellene eléjük állnom, annak a tudatában, hogy ők ketten, akik hazug, sunnyogó, jellemtelen emberek (a nő is ugyanúgy mert ő is pontosan tudott mindent, mégis széttette a lábát), nekem nem kellene rosszul érezni magam a szituációban.
márc. 15. 08:13
 4/24 A kérdező kommentje:
2:A nőről annyit tudok, hogy elég domináns, rámenős típus, a gyerekek szoktak mesélni sztorikat, hogyan szokta okítani az exférjemet. Ez a része mondjuk vicces... :D
márc. 15. 08:17
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem érted, amit kérdezek.

Miért írtad ki a kérdést, miért gondolod, hogy eléjük kellene állni?

Nem kell eléjük állnod. Az érzéseid jogosak, semmi köze a nőnek a gyerek körüli dolgokhoz. Ebből ne engedj.

márc. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%

2-es vagyok.

Mondjuk ez nem valami szerencsés a vele való kommunikáció szempontjából, de végülis exednek kell elviselni, ő dolga... :D

Én egyébként azt gondolom, hogy normális felállásban, ha apuka tényleg aktívan kiveszi a részét a gyereknevelésből és a kapcsolatotok vége nem egyenlő azzal, hogy innentől éli a maga kis "hétvégi apuka" életformáját, akkor szükség lenne a kommunikációra az új élettárssal. De így, az általad elmondottak alapján, nem gondolom így. És igazából ezáltal nem is eléjük kell odaállni, valahogy az exednek kéne megérteni a problémát, mert szerintem itt főleg vele van.

márc. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
5: Az a baj, hogy lehet, hogy "akaratom ellenére" kell velük találkoznom. Pl ma úgy volt, hogy jön az exférjem a gyerekekért és megbeszélünk egy konkrét dolgot a kisebbikkel kapcsolatban. Ma reggel derült ki, hogy akkor ők(!) 10-re itt vannak, hogy beszéljünk. Én meg választhatok, hogy elhajtom őket vagy benyelem ezt a dolgot.
márc. 15. 08:26
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a nő ötlete. Szeretne téged is ledominálni.
márc. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8: Engem nehéz, mert csendes-passzívan viselem az ilyesmit, aztán úgyis azt csinálom, amit szeretnék... :D
márc. 15. 08:30
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Jaj kérdező, dehogyis.

Úgy érted, hogy beengeded őket, csendben viseled, aztán leszarod? Ha beengeded őket, már nem azt csinálod, amit szeretnél.

Ha megérkeznek valóban ketten, ajtót nyitsz, az exférj bemegy, a nő kint vár. Ezt szeretnéd valójában, csak ugye nem mered, mert nem akarsz konfliktust. Ez a baj veled, ezért íródott a kérdés. Belül fortyogsz, és nem tudod a "kell" gondolati torzítást felülírni.

Nem kell akarod ellenére senkivel találkoznibés beengedni. Ehhez viszont önbizalom kell és határhúzás.

márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!