Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banszámla megosztása élettárssal?

Banszámla megosztása élettárssal?

Figyelt kérdés

Tehát a feleségemmel 1 bankszámlát szeretnénk használni. Nekem k&h banknál van, neki erste. Van tanácsotok melyiket lenne érdemes meghagyni? Elég lenne egy sima bankkártyás csomag, nem nagyon használjuk csak az én fizum jön rá és jön pár automata levonás, csekkek befizetésre kerülnek róla stb, de készpénzt nem szoktunk róla levenni, mert a feleségem kp-ban keres így nem szükséges. A spórolt pénzünk revoluton van, így tényleg csak az alap dolgokra kellene.

Van valakinek tapasztalata ilyen csomagokkal? Használhatunk 1 bankkártyát is, vagy mindenképp kell a 2? Gondolom az is plusz költség lenne, nem?

Köszönjük a segítséget!


márc. 9. 10:24
 1/3 krwkco ***** válasza:
82%

Nemigen lehet már közös bankszámlát nyitni. De lehet a másik fél meghatalmazott.

1 bankkártyát a legegyszerűb úgy használni, ha "digitalizálva" van és az egyik személy telefonnal fizet, a másik a kártyával.

"Nekem k&h banknál van, neki erste. Van tanácsotok melyiket lenne érdemes meghagyni?"

Ha nincs nagy különbség a költségek között, akkor a K&H-sat. Mert Te kapod számlára a fizetésedet.

márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
legegyszerűbb
márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:
54%

"az egyik személy telefonnal fizet, a másik a kártyával."

Az kimaradt, hogy ez nem legális, de sokan csinálják. Nem szokott gond lenni belőle.

márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!