Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Első Emelet együttes - Csakazé...

Első Emelet együttes - Csakazértis szerelem című dalát, miért nem tiltják le a rádióadók, hiszen egyértelműen a zaklatást népszerűsíti, mivel lényegében arról szól?

Figyelt kérdés

Ötvenes férfiként, soha nem szerettem ezt a dalt, még akkor sem, ha az együttest kicsit kedveltem is. Négy gyermekes szülőként, melyből kettő lány, illetve két kislány nagypapájaként kifejezetten irritálónak tartom.

Sajnos volt ismerőseim között, akit nagyon tönkretett zaklató életmódot folytató ex-partnere. Érdekes módon féri barát is volt, akinek életét női zaklatója zilálta szét és csak bírósági távoltartás hozott némi gyógyírt.



márc. 15. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi erővel miért nem tiltják be azokat a zenéket, amelyekben a füvezésről énekelnek? Vagy a filmeket, amelyekben embereket ölnek?
márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Meg a Tankcsapda 14 cimű számát is!!!!4! PEDOFIL dal!


Bojtorján 14 múltam!! A 14 éves gyereknek cigarettát és bort ad az apja!!

márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl nem ez jön le belőle.
márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Miért tiltanák le?

Ennyi erővel rengeteg zenét le tilthatnának.

márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Mert a legtöbb emberben fel se merül a dal hallgatása közben az ilyesmi. Egy dallamos régi sláger, sokan szeretik, és ennyi.
márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A PUF konkrét munkásságát is betilthatják ennyi erővel :D
márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szélsőbalos szarokat lehetőleg a politika kategóriába, oké?
márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Én gyerekként hallottam azt a dalt, akkor nem fogtam fel belőle semmit, de mikor most 45 évesként meghallottam, elcsodálkoztam, hogy milyen negatív szövege van. Tényleg egy lány zaklatásáról szól, és fura hogy akkoriban a szerzők szerint normális volt, ha valaki a másik embert követi, hívogatja, zaklatja, a lakása előtt hívatlanul megjelenik stb. "szerelmes vagyok" címszóval. Nem hiszem azért, hogy be kéne tiltani, de azokat a szerkesztőket se értem, akik lejátsszák a rádióban.
márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amíg az emberiség nem tudatos, addig nem várható el, hogy megszűnjenek a bűncselekmények, beleértve az említett zaklatást is. Már bocsánat! De avval érveltek a dal mellett, hogy olyan jó kis dallamos régi zene, hozzá tartozik a retró hangulathoz, mivel felidézi a régmúlt időket, ha eddig nem zavart senkit, akkor miért zavarna ezután bárkit... Ezek nem ész érvek, ezek nosztalgikus megjegyzések. Gondoljátok végig lágyszíves, valóban kell az emberiségnek, társadalomnak olyan dal, ami bűnözésre ösztönöz? Amennyiben saját gyermeketeket zaklatná valaki, akit nem lehetne értelmesen meggyőzni, aki nem fogadná el a NEM választ, akkor is így vélekednétek? Amikor a gyermeked vagy más családtagod, barátod napi szinten retteg, amikor egy zaklató tönkre teszi az életét, akkor is őszinte meggyőződéssel állítanád, ez a dal nem okoz problémát, nem elítélendő?

Biztos, hogy ezt kell hallania a gyerekeknek, kamaszoknak, akik példaértékűnek tartanak számtalan dolgot? Rendben, vannak rosszabb példával járó dalok is, rosszabb filmek, könyvek, de ha nem is tiltják be, legalább ne adják le rádióban, tévében.

Hozzátenném, ez politikai szemlélettől független téma, hiszen politikától függetlenül érint bárkit. Mellesleg, aki szerint (7#) ez "Szélsőbalos" téma, akkor lényegében, úgy gondolja, a jobboldalt lévők elképzeléseibe belefér a zaklatás és nem ütközik törvénybe, nem is büntetendő?

márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kaladze ***** válasza:
Ilyen erővel betilthatnák Falco - Jeanny, The Police - Every Break Your Take c. dalokat is...nem is mondom a sok Manson dalt... De visszakérdezek másképpen a Horrorfilmeket miért nem tiltják be a mozikban?
márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!