Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék erről leszokni?

Hogy tudnék erről leszokni?

Figyelt kérdés
Állandóan mondok olyan dolgokat amiket nem kellene mert mondjuk az emberek félre értik vagy komolyan veszik és próbálok ezt kerülni. De mindig eszembe jut valami és ha nem is mondom akkor fejeket vágok és mindig félre értik. Nem tudom erről hogy tudnék leszokni. Nem akarom hogy az emberek emiatt kényelmetlenül érezzék magukat a társaságomban.
márc. 18. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Boutolin toxin. Lelazulsz tőle.
márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha amiatt hogy őszinte vagy kellemetlenül érzi valaki magát akkor talán én elgondolkodnék hogy kikkel is vagyok egy társaságban
márc. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Általában milyen témáknál fordul ez elő?

Így konkrétat nem nagyon tudok mondani, de próbáld meg pl. hogy ha nem kell válaszolni akkor azonnal elkezdesz fejben számolni vagy egy dalszöveget vagy valamit felidézni amilyen pontosan csak tudod, hátha ez eltereli a figyelmed a fejvágásról.

Vagy figyeld meg olyan emberek vagy kitalált karakterek viselkedését akik pozitívan reagálnak olyan dolgokra is amikről mást gondolnak. Ilyenek gyakrabban fordulnak elő rajzfilmekben, ahol a karakter nagyon vidám pozitív kedves, sokszor eltúlzottan. Próbáld meg olyankor azt képzelni hogy színész vagy és neked is olyan szerepet kell játszanod. Bár ez egy kicsit furcsa lehet, de hátha beválik.

Mindenképpen gyakorolni kell, nehéz olyat találni ami egyből működik.

márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# hát ma elkezdtem viccelődni és mindig rosszkor rossz helyen és attól félek hogy kellemetlen neki, viszont mindig is elfogadott amilyen vagyok és régi legjobb barátom, az egyetlen ember akiben mindenféle kétségek nélkül bízok. És mindig elfogadott de most valahogy furcsa volt a helyzet és még ezt a személyiségem nem igazán mutattam ki másoknak csak neki nagyon ritkán
márc. 19. 00:08
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
A kérdező biztos júniusi ikrek, azok ilyenek
márc. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Na ez lenne a fontos, hogy *miről* viccelődsz, lehet hogy pont olyanról ami neki érzékeny téma!

De az is lehet hogy valami más miatt rossz kedve van és egyáltalán nem te tehetsz róla.

De ha ilyen jó barátok vagytok nyugodtan kérdezd rá konkrétan, hogy miért viselkedik így, próbáljátok őszintén megbeszélni. Tedd fel neki is ezt a kérdést, hiszen ő jobban ismer, ezért jobban tud segíteni, válaszolni.

Az is felmerülhet, hogy az autizmus spektrumon vagy, nincs azzal semmi baj, csak rájuk jellemző, hogy nehezen tudják mikor mit illendő vagy udvariatlan valamit mondani vagy viccelni (de én nem vagyok pszichológus, meg ennyiből nem is lehet megállapítani, csak azért mondom, mert lehet hogy ez fog legjobban a dolog megértéséhez vezetni. Ismétlem: nem mondom hogy az vagy, csak rájuk is jellemző az ilyesmi, és lehet tudnak jó tippeket erre)

márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt kimondod a mondanivalódat, kérdezd meg magadtól, hogy ez fontos-e?
márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!